| naille a întrebat:

De 15 minute ma tot chinui sa invat la bio dar simt ca nu-mi intra absolut nimic in cap.E singura materie la care am problema asta.Simt ca nu-mi intra nimic in cap, efectiv nu pot sa retin. Aveti vreun sfat? Multumesc frumos!

3 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

Nu te pasionează, nu trebuie sa fi bun la toate.

| Andra9pk a răspuns:

Poate esti genul care invata mai mult schematic. Ai incercat asta, in loc de toceala de pagini intregi?
Sora mea e genul asta. Invata doar din desen si schema laughing altfel se plictiseste si i se ia cheful de invatat.
Subliniaza informatiile importante. Fa desenele reprezentative ca sa iti fie mai usor. De exp vrei sa inveti circulatia la om, inveti de pe desen mult mai usor :https://sistemulcirculator.weebly.com/marea-351i-mica-circula355ie.html

| laurentiutirei a răspuns:

Scrie pe un caiet ce vrei sa reti putin cate putin si dupa citesti dupa caiet asa vei retine dupa incerci sa scrii ce ai citit