| Ianisabcdefghijklmnopqrstu a întrebat:

Deci nu mai pot cu clasa v. Am luat o dată 5 la geografie și simt că nu mai pot face absolut nimic. Ce modalitate este să învăț la aceasta materie mult mai bine? Că efectiv nu știu cum să învăț.

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Ești clasa a V a și nu știi cum inveți la geogra? E un caz clar: tocești și basta!

pese = 5 e notă mare dacă n-ai știut nimic

| Furnicuta000 a răspuns:

Daca geografia ti se pare grea... crede-ma ca asta e cea mai usoara materie. Nu te speria de acum ca un 5 nu inseamna ca nu stii nimic, trebuie doar sa inveti lectia pe care ti-o preda profesorul si sa il intrebi sau sa cauti pe net daca nu intelegi ceva. Informatie e peste tot
Stiu cum te simti, si eu am avut o criza din asta in clasa a 9 a cand am dat nas in nas cu informatica, prima data in 9 ani de scoala cand ma apuca plansul ca nu intelegeam materia, dar am trecut peste, trebuie sa facem fata