| anonim_4396 a întrebat:

Hello! Am si eu nevoie de un sfat. Nu mai am nicio motivatie sa invat, nu mai am chef. Absolut nimic laughing si de invat simt ca nu mai retin nimic.

9 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Take a break - doar e vacanță!

| Raducons a răspuns:

Cred ca este din cauza stresului incearca sa te linistesti, poate ca atmosfera la tine nu este prea placuta, oricum este ceva care te impiedica sa inveti, stres, tristete tu stii.

| anonim_4396 explică (pentru Raducons):

Problema e ca trebuie s o iau mai usor si nu pot, sunt prea perfectionista.

| Raducons a răspuns (pentru anonim_4396):

Poti s o iei usor doar este vacanta, ia o pauza chiar si te apuci mai incolo de invatat

| AleexisViol3t a răspuns:

Momentan relaxeaza-te, e totusi vacanta de varahappy iesi cu prietenii, mergi la mare, plimba-te si distreaza-te. Nici eu n-aveam nicio motivație inainte, probabil trebuie sa astepti vreun eveniment mai important (examen/bac) si motivatia va veni de la sine, la mine asa s-a intamplathappy

| anonim_4396 explică (pentru AleexisViol3t):

Am anul viitor am bac si admitere..si am inceput mai devreme meditatiile si mi e greu. adica vreau si eu vacanta si gen eu trebuie sa invat

| Alexand3ru1 a răspuns:

Asta pentru ca vrei sa inveti prea mult dintr-una.
Crdka ai lasat prea multa materie pe ultima suta de metri si de-aceea senzatia descrisa mai sus.
Tin sa te atentionez de cele spuse mai sus, e o simpla aluzie.Tu esti prea gandita si stresata pentru ceea ce inveti si de -aceea ai inpresia ca nu mai poti invata si ca degeaba invat ca oricum nu retin nimic.
Adunate, concentreazate -astfel fa-ti o schita cu cele mai importante subiecte, idei ale materiei pr care trebuie sa o inveti pentru a reusi la examenul care urmeaza sa-l dai.
Multa bafta!

| anonim_4396 explică (pentru Alexand3ru1):

Multumesc din suflet. O sa incerc sa ma reorganizez. Eu pot, asta stiu sigur de la profesori, dar mai cad. ca deh laughing

| Andrei_Robert_1994_lPpI a răspuns:

Nici nu trebuie, e vara!