| murloc a întrebat:

De ce cuvintele,, bă,, si mai ales,, fă,, sunt vulgare? Adica nu fac aluzie la ceva rusinos sau dezonorant.

Răspuns Câştigător
| RainmakerX a răspuns:

Hey!

Depinde foarte mult de persoana.
De exemplu eu le urasc.

In primul rand mi se pare un gest de prost gust sa vorbesti cu o fata cu "fa".
Este ca si cum ai face-o taranca.

Baietii am vazut ca spun des "ba".
Mda, nu-mi place. Avem si noi un nume, nu?

Eu nu ma iau de cei care imi spun "ba".
Nu este vulgar, este doar de prost gust.
Este treaba lor ca vorbesc asa.
De obicei ii strig si eu de cateva ori asa ca sa vada ca suna rau. Daca nu isi dau seama de "aluzie" atunci nu-i mare lucru.

Repet, nu sunt vulgare dar sunt de prost gust. Daca ii zici unei fete "fa" atunci poti sa-ti iei gandul de la o relatie de prietenie cu ea.

Succes!

4 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Nu sunt vulgare dar sunt niște cuvinte care de obicei le folosesc oamenii care n-au nici un vast de cunoștințe.

| aXy99 a răspuns:

De-a lungul timpului au devenit asa, inainte nu erau.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de fiecare cum o ia laughing Mie mi se par amuzante tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu pot sspune ca e vulgar, insa doar taranii vorbesc cu "bă" si "fă".