| KeepBreathing a întrebat:

De la un timp au inceput sa imi apara foarte multe cosuri si puncte negre pe fata si nu stiu cum sa scap de ele. Ma puteti ajuta, va rog? Multumesc mult!

4 răspunsuri:
| justanotheruser99 a răspuns:

Elimina prajelile, semintele, chipsurile si sucurile carbogazoase din alimentatia ta si consulta un medic dermatolog. El iti v-a da un tratament adecvat.

| PrintesaRockChichi a răspuns:

La o anumita varsta e normal sa se intample asta. Vor trece singure majoritetea cosurilor dupa cativa ani, daca nu le suporti, intreaba la farmacie de lotiuni pentru cosuri, ajuta un pic, sau mai bine, consulta un dermatolog si dezvolta-ti o alimentatie cat mai "verde", ca sa spun asa, adica sanatoasa. Nu incerca sa-ti storci cosurile, vor aparea mai multe!

| AnotherDragHarry a răspuns:

Cati ani ai? Probabil esti la pubertate! Sa nu-ti spargi niciun cos! Ti-ai spart unu, apar 5(propie experienta). Inca un sfat, sa nu folosesti toate prostiile de creme si du-te la un dermatolog! Cosuri am si eu, si ma chinui de 2 ani sa scap de ele! Mult succes!

| Nicoleta19999 a răspuns:

In primul rand trebuie sa-ti cureti porii (punctele negre) deoarece pielea nu mai respira din cauza asta..iti poti lua o masca pentru asta sau poti sa tii faci una in casa cu gelatina si lapte... dupa curatarea porilor trebuie sa tii dezinfectezi