| ƘЭлT a întrebat:

de vreo 2 zile am varicela si mama ma tot da cu tinctura mixtura nici nu stiu cum se numeste are ceva daca ma tot da cu din astea? Nu miau mai aparut bubite...Ce trebuie sa fac?

Răspuns Câştigător
| AdeeMaria a răspuns:

Las-o sa te dea cu acea mixtura de cel putin trei ori pe zi. Doar asa iti va trece, si bineinteles sa mananci multe lactate [iaurt, smantana, lapte, cascaval etc.] pentru ca te ajuta. happy Mie asa mi-a zis doctorita laughing
Oricum, o sa mai ai inca vreo 12 zile varicela big hug Primele zile e mai greu, dupa nu o sa mai fie asa groaznic.batting eyelashes

4 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Nu are nimic ca te da cu mixtura, are rolul de a face asa incat sa nu te mai manance bubitele

| SerafimHD a răspuns:

Sa astepti si sa nu te scapini! alta sansa nu ai trebuie sa suporti ca toata lumea!

| allison20 a răspuns:

Continua tratamentul cu acea tinctura.

| ???T explică:

Multumesc pentru raspunsuri