| anonim_4396 a întrebat:

Din punctul vostru de vedere cum credeti ca ar arata un sistem scolar eficient?

Răspuns Câştigător
| Dariusbbbbbbb444444444 a răspuns:

Multumesc ca ai intrebat, deci:
In primul rand prima ora sa inceapa pe la ora 10 cand evident toti sunt mai treziti, relaxati etc...
In al doilea rand cred ca nu ar trebui sa fie obligatoriu de mers la scoala, fara absente! asa se vor duce doar cei care vor sa invete si nu vor fi deranjati de aialalti care au venit pentru ca sunt obligati
In al treilea rand ar fi mult mai bine fara teme, de ce zic asta? Pentru ca si asa avem de invatat la 6 materii diferite, plus o viata, temele sunt cele care o distrug...
Cam atat, doar parerea mea.

| suntserios a răspuns (pentru Dariusbbbbbbb444444444):

Ce ai descris tu aici e sistemul scolar pefect al lenesului, nicidecum sistemul de invatamant eficient

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Mai mult practica
posibilitatea de a iti expune creativitatea si imaginatia
si posibilitate de a te axa pe obiectele ce prezinta interes.
profesori mai bine platiti si incurajarea celor tineri