| Anonymul2323 a întrebat:

eu am o prietenă si avem 10 zile de relație.
Ea spune că este îndrăgostită de mine mai mereu, este extrem de rușinoasă, cand ne-am vazut prima oara am incercat sa o sărut si s-a înroșit toata si s-a dat inapoi si a spus că nu e pregătită.
Eu am 17 ani si ea 16, părinții ei erau mai stricti pana nu de mult si nu a mai avut prieten, au lasat-o sa fie impreuna cu mine fiindca părinții noștri sunt prieteni de familie, dar asta nu are nicio legătură.
Atunci când s-a tras am întrebat-o daca ma refuza, Si a spus că nu dar nu este pregătită.
Mereu eu ii spun sa ne vedem, ea nu preia niciodată inițiativa.
Ce credeti, nu voia să mă supere si a iesit cu mine din politețe ca sa nu ma simt prost?
Bun, atât cu nelămurire 1.
Acuma 2.
Eu si fata asta vorbim cam de o lună dar numai de 10 zile suntem împreună.
Si in ultimul timp răspunde putin greu la mesaje si eu ii raspund putin mai repede.
Ar trebui să fie un interval fix la care sa-i raspund ca sa nu se simtă neglijată? Ps: nu am experienta foarte multă in relatii. E prima dată când sunt impreuna cu o fata atât de timidă.
Si as mai dori un sfat, cand ar trebui să o sărut? Cand credeti ca s-ar simti ea pregătită?

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"cand ar trebui să o sărut? Cand credeti ca s ar simti ea pregătită?"

de fapt era și este pregătistă din secunda doi, face fițe. las-o, găsești alteva mai bun, sigur

| Anonymul2323 explică (pentru sierra1):

Sincer sa fiu as vrea sa fiu cu ea, chiar tin la ea si o plac de ceva vreme