| StefanCoolboy a întrebat:

Deci imi place mult de o fata dar ea are prieten de cateva saptamani. Vorbesc foarte mult cu ea, ma cauta mereu, uneori am impresia ca vorbeste mai mult cu mine decat cu prietenul ei.
Acum putin timp mi-a spus ca nu prea vorbeste cu el, nu prea iese cu el si asta nu i se pare normal; ca mai asteapta un timp sa vada daca doar i se pare ei si daca nu, se vor desparti. Dupa ceva timp si-au pus statusul de relatie pe facebook asa ca am intrebat-o daca e ok cu prietenul ei si mi-a raspuns ca deocamdata dar nu stie cat va dura.
I-am spus ce simt pentru ea cam cu cateva zile inainte sa inceapa relatia cu prietenul ei si atunci mi-a spus ca ii este drag tipu asta si ca a aflat ca si ea ii este draga lui si ca nu stie ce se va intampla. Cand am iesit afara (cu 2 zile inainte sa inceapa relatia cu prietenul ei) cu ea mereu ma privea cand nu eram "atent" si erau momente cand ne uitam unul in ochii celuilalt. I-am facut un mic cadoas si a parut foarte surprinsa si s-a inrosit.

Deci sunt putin confuz, vreau sa stiu daca sunt sanse ca ea sa ma placa, si daca credeti ca relatia cu prietenul ei este "subreda" desi se vor duce la mare dar cu multi prieteni de-ai lui si nu crede ca se va simtii bine spunand ca o sa incerce sa vorbeasca mult cu mine ca sa imi spuna tot ce se intampla.
Ideea este ca nu vreau sa ma bag in relatia lor dar vreau ca ea sa fie bine si fericita dar din ce vad dupa putin timp de cand sunt impreuna deja a pus stres asupra ei.

Deci care sunt sansele ca ea sa ma placa si care sunt sansele ca ei 2 sa se desparta curand? Ce ar trebui sa fac?
Multumesc!

Răspuns Câştigător
| 22andreea22 a răspuns:

Nu ai ce sa faci, va trebui sa astepti un timp dar nici foarte mult. daca pleaca la mare e clar e ceva mai serios intre ei, la mare nu pleci cu oricine. nu stiu ce sa zic, as spune sa iti iei gandul de la ea dar...totusi, da de inteles ca te place, clar tine la tine insa cred ca il place mai mult pe celalalt si tu cam esti o rezerva. nu ai nici o garantie ca va fi cu tine daca o termina cu celalalt. asteapta pana se intorc de la mare si vezi, cred ca ar trebui sa vorbesti atunci cu ea pentru ca in timpul asta se poate gandi destul, isi poate da seama ce e cu celalalt si ce simte pentru tine. mai cred ca atata timp cat e plecata ar trebui sa vorbiti mai putin, dar sa ii spui sa se gandeasca la ce vrea de fapt pentru ca tu nu o poti astepta o viata.

| StefanCoolboy explică (pentru 22andreea22):

Cat va fi plecata in mod cert vom vorbi mai putin ca mi-a spus ca prietenul ei trage cu ochiul la tot ce face ea si desi nu i-am cerut a zis ca incearca sa vorbeasca cu mine. Multumesc pentru raspuns. happy

| 22andreea22 a răspuns (pentru StefanCoolboy):

Nu ai de ce sa imi multimesti, m-am pus in situatia ta si cam asta as face eu, ramana decizia ta ce si cum o sa faci.

8 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Situatia voastra este destul de confuza din cauza ei, pentru ca recunoaste ca ii este drag actualul prieten pe care l-ar schimba in favoarea ta, numai pentru faptul ca nu este multumita de comportamentul lui, ci nu pentru faptul ca pe tine te-ar placea mai mult. Daca tu doresti sa ai o relatie ca aceasta fata si tinand seama ca relatia lor nu mai poate dura mult, atunci poti continua cu incercarile tale de a o cuceri, incercari care vor da roade in curand.

| StefanCoolboy explică (pentru neutrino):

Ok, iti multumesc pentru raspuns! happy

| Azµre a răspuns (pentru StefanCoolboy):

Nu te băga, îți spun și de ce, am trecut prin așa ceva, tipa e confuză nu știe ce vrea. Și eu am iubit o fată am fost buni prieteni, respectiva avea prieten, doar că prietenul o bătea, își bătea joc de ea și multe altele, când ne întâlneam era plină de vânătăi pe corp și mințea că a căzut pe scări că a făcut nu știu ce. Până la urmă l-am prins în flagrant, l-am și bătut, s-a despărțit de ea m după câteva luni am fost eu împreună cu ea tim pde un an de zile aproape, după care ea s-a întors la el pe același motiv că ar fi aflat că o iubește și că și ea îl iubește enorm și nu poate sta fără el. S-a despărțit de mine s-a dus la ăla, s-a culcat respectivul cu ea și apoi i-a dat papucii și nici în ziua de azi respectiva fată nu are un prieten! Îi este rușine de toată lumea. Așa că mai bine nu te băga că vei ajunge să suferi și tu la rândul tău.

| ywar a răspuns:

Stai linistit tu'
Uite cum sta treaba la varsta voastra:
In adolescenta vrei sa experimentezi foarte multe lucruri chiar si relatii. Fetele dar si baietii se plictisesc repede de o relatie - asa zis "relatie" - si schimba, schimba prietenul ca pe ciorapi. Deci stai linistit si cu iesiri si fara iesiri si cu schimbat status pe facebook or nu [de ce dracu s-o inventat asta?] ea il va parasi pe micut in cateva saptamani. Vei urma si tu vor urma si altii.
E o poezie a lui Minulescu
Povestei lui? Nu!
Povestea mea
A mea,
A ta
Si-a altora
E acelasi accident de circ, banal
O zi relache
Si-apoi la fel
Cu-aceeasi balerina langa el,
ALT ACROBAT,
ALT SALT MORTAL...
Sa ai parte in viata asta de tot ceea ce e mai bun...

| Lecsa_Lexi_1994 a răspuns:

Este posibil sa te placa odata ce vorbea mult cu tine si iti spunea exact ce gandea.Chiar si asa nu trebuie sa astepti pana se despart, cand iubesti pe cineva il lasi liber sa fie fericit cu cine vrea iar daca nu esti tu acela nu interveni. Daca e sa fie a ta va fi, destinul stie ce are de facut. Sfat : Daca inca mai tii la ea spune-i iar daca nu, poti fi acolo pentru ea de fiecare daca cand are nevoie de cineva sa o ascultehappy Good Luck

| StefanCoolboy explică (pentru Lecsa_Lexi_1994):

Nu m-am gandit nici o secunda sa intervin, si da inca tin la ea si voi fi acolo pentru ea oricand are nevoie.happy