| EdiShadow a întrebat:

Fac sala de 1 luna si 1 saptamana. Am 1, 65, 60kg, si 17 ani.Sincer se vede destul de mult sala de 1 luna, adica am si tinut cont si de alimentatie care e cea mai buna, carne, oua, lactate, alimente care contin proteine. Beau destuld e mult lapte cel putin 1 litru in fiecare zi, zic ca sunt in cresteree poate mai si ma inalt + ca vara asta m-am apucat de inot. Ma duc de vreo 3-4 ori pe saptamana, dau 20 de bazine 1 bazin avand 50 metru, adica dau 1 km inotand in jur de 40 de minute eu tot inot.Eu vreau altceva, care e problema mea? sad Nu pot sa dau jos vreau sa ajung la 55 kg, nu pot sa slabesc, mai ales grasimea abdominala, am sixpack format mi se vad cele 4 de sus dar cele 2 de jos foarte foarte putin, din cauza grasimii iar eu am o fizionomie care nu prea imi place soldurile, le am mari trebuie lucrate. Eu as vrea sa iau timpd e o luna acele suplimente de slabire si arderea grasimilor, se merita ce credeti? Adica voi ajunge la 55 kg si muschiul se va vedea mai bine? Nu mai punem problema ca o sa fac mult cardio + alimentatie (fara sucuri, prajeli....etc) dar in timpu asta eu sa lucrez pentru masa musculara ca aia imi trebuie si sa iau acele suplimente pentru arderea grasimilor. Ce ziceti, multumesc:*... daca e ceva raspuns pe parcurs.

3 răspunsuri:
| AnushkaAxy a răspuns:

Dar de ce vrei sa ai 55 de kg? o.o
Bun, deci trebuie alergat si abdomene.
Asa face prietenu meu care si el a avut aceeasi problema.Plus ca nu mergea la sala pentru ca avea si de lucru.A da si ai putea incerca sa stai intins pe jos cu bratele apropriate de corp si sa iti ridici picioarele la 90 de grade fata de sol iar apoi le lasi in jos treptat dar fara sa ajungi sa atingi solul.
Si nu lua nici un supliment.Nu se merita asa zic eu.happy

| EdiShadow explică (pentru AnushkaAxy):

Asta tot fac de o luna de zile, nu pot da jos tipul meu este endoform pui usor masa musculara, dar si slabesti greu.

| AnushkaAxy a răspuns (pentru EdiShadow):

Tipul acesta necesita mai mult antrenament.
Nu uita ca e bine sa iei toate cele 3 mese(mic dejun, pranz si cina la ore stabilite pentru ca nu e bine sa tot schimbi orele).
Mananca alimente usoare..legume..fructe..peste.
Ai putea incerca si varza murata, are un rol foarte bun in digestie, serios laughing
Oricum iti trebuie multa ambitie si timp.
Tot ce e natural e bun pentru corpul uman.