| anonim_4396 a întrebat:

Salut,TPU! Ideea e ca am facut o mica gafa care s-ar putea sa aiba efecte negative asupra mea si vreau sa va cer o opinie. Stiu ca e posibil sa exagerez, dar asa sunt eu mai prevazator. Acum vreo 3 saptamani am dat la panarama niste cereri de prietenie pe facebook unor persoane pe care nu le cunosc. Totul bine si frumos pana cand acum 3 zile vad ca cineva mi-a acceptat cererea. Dupa ce ma uit pe profilul aluia realizez ca eu il stiu din priviri si el ma stie pe mine(stam cam prin acelasi cartier). Ideea e ca ala e un mare cretin care se stie mai cu toti smecherii si golanii de la mine din oras. Ideea e ca eu sunt genul ala de tip care isi vede de treaba lui si care n-are anturaj si chestii de genu' si chiar nu era cazul sa ma bag. M-am gandit si eu ca exagerez, pana cand azi mergeam pe strada si erau mai multi tipi pe o banca. Trec eu normal pe acolo si apoi aia incep sa fac panarama de mine...ce avem sa fac? Eu eram unul, deci am continuat sa merg normal fara sa-i bag in seama. Acum intrebarea e cum pot sa ma scot elegant din chestia asta? Adica stiu si eu cum i-as putea explica aluia fara sa-i arat frica...DAU FUNDA!

Răspuns Câştigător
| Pinocchio a răspuns:

Poti spune ca l-ai confundat cu altcineva.

6 răspunsuri:
| Pinocchio a răspuns:

Sterge-ti contul si fa alta peste 2 - 3 saptamani.

| anonim_4396 explică (pentru Pinocchio):

Si ce rezolv in felul asta? Oricum ala ma stie de acum...iti dai seama daca a acceptat abia dupa 3 saptamani in conditiile in care el intra de 3-4ori pe zi pe facebook

| Pinocchio a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu trebuie sa te intereseaza ce crede sau face el.
Il eviti pur si simplu.

| anonim_4396 explică (pentru Pinocchio):

Pai bun..de acord.Dar cum ii explic cererea aia de prietenie? Ce sa-i spun? Stii eu sunt asa mai prost de fel si dau cereri la toti de la poate ii cunosti? Eu nu cred ca e cel mai bun rapuns..deci sper ca ai inteles ce vreau sa spun

| anonim_4396 explică (pentru Pinocchio):

Deci tu spui sa-l evit si sa ma comport ca si cum nu s-ar fi intamplat nimic...bun si daca ma intreba ii spun ceva gen ''crezi ca scopul meu e sa te am pe tine in lista de prieteni? pur si simplu te-am confundat"'. Sa-l las in lista de prieteni sau sa-l sterg de acolo? Mi se pare asa putin jenant sa-l sterg acuma

| Pinocchio a răspuns (pentru anonim_4396):

Este contul tau faci ce vrei in el, sigur ca-l stergi pe el din lista ta de prieteni.

| Pinocchio a răspuns (pentru anonim_4396):

Poti spune ca l-ai confundat cu altcineva.