| alexmason a întrebat:

imi puteti spune cum sunt diferentele la logica si TIC, vreau sa ma transfer?

Răspuns Câştigător
| justanotheruser99 a răspuns:

ECDL este un examen care îți arata nivelul competentelor digitale ( cat de bine te descurci si ști sa lucrezi cu calculatorul- aici ma refer la operarea cu diferite programe: Word, Power point, Excel, HTML, etc) exista mai multe teste care te pregătesc pentru acest examen, iar acele teste cuprind materia de baza pe care s-ar presupune sa o primești la diferențe.
Iar la logica cred ca vei primi si ceva exercitii pe care ar trebui sa aplici teoria. Nu pot sa spun daca sunt ușoare, e relativ, poate ce tie ti se pare greu mie mi se pare simplu, dar daca înveți sunt sigura ca vei reuși, deci nu îți face griji happy

2 răspunsuri:
| justanotheruser99 a răspuns:

La logica vei avea ceva de invatat, materia e grea si nașpa, iar la TIC e relativ ușor, ai putea face teste ECDL online ca pregatire, așa vei vedea daca te descurci. Succes!

| alexmason explică (pentru justanotheruser99):

Ce inseamna ECDL?
La logica o sa fie doar teorie?
Diferentele sunt usoare?