| Ivasca46 a întrebat:

Salut TPU, in seara aceasta m-am batut cu un prost, am iesit linistit de la liceu si am plecat acasa pe o straduta mai intunecata pe unde o iau de obicei, dar din nefericire s-a gasit un prost sa comenteze din spatele meu ca ce geaca urata am si " si sa-si bage aia in mama " eu l-am ingonrat pentru ca nu bag in seama toti dementii, dar acesta nu s-a oprit doar la asta, mi-a mai dat si un picior in piciorul meu pentru a-i arata iubitei sale cat de tare e el. In acel moment m-am intors la el, am tipat si i-am zis de ce da si de ce se ia aiurea de mine, iar raspunsul lui fiind niste injuraturi, de acolo m-am aprins si eu si am inceput amandoi sa ne injuram, iubita lui a spus mai bine sa plec si sa-l las in pace, iar eu in consecinta am lasat-o mai moale pentru ca nu sunt un om caruia ii place cearta si hartele. Am plecat in liniste, am tacut si mi-am vazut de treaba, dupa 20 25 de metri mersi il aud pe boul ala cum fuge foarte rapid inspre mine, ii auzisem pasii, am stat pe loc si il asteptam eram pregatit sa-i dau un picior in burta, dar nu mi-a facut nimic, s-a oprit in fata mea si a inceput sa injure si sa ameninte iar, iubita lui l-a ajuns din urma si l-a tinut pentru a nu sari la bataie, dar acesta a dat-o la o parte, a venit in fata mea si a incercat sa-mi dea un pumn. Eu m-am aplecat ca in filme si am evitat lovitura, nici acum nu-mi pot imagina cum am facut, asta nu ma bat prea des si nu stiu multe lucruri dar cred ca a fost din instinct. Dupa ce m-am aplecat, m-am ridicat si i-am dat un pumn foarte puternic in mandibula, tipul aproape ca a cazut iar iubita lui ma tine sa nu-l bat mai tare dar i-am mai dat 2 pumni mai slabi si un picior, iar iubita lui m-a implorat sa il las si sa plec pentru ca va chema politia, eu atunci m-am gandit ca e destul, tipul era descurajat deja nu prea mai avea tupeu de bataie dar tot ma injura. Atunci i-am zis aleia sa-mi de drumu ca plec, m-a lasat iar ala tot nu se potolea si ma injura. Iubita lui l-a luat iar in brate, m-am enrvat iar (aici pot spune ca am facut si eu ceva prost) in timp ce plecam m-am intors si l-am injurat si eu, el a lovit-o pe prietena sa si a fugit iar inspre mine chinuidu-se sa scoata un cutit din buzunar, in momentul ala am plecat si eu fugut, am zis ca ii este de ajuns o bataie si nu voiam sa escaladez conflictul la acel nivel in care sa se ajung la cutit. Tipul ala parea foarte matur adica 25 -26 de ani iar eu am 18 acum nu stau cu teama lui, dar imi este frica sa nu puna pe altii sa ma bata, chiar zilele astea s-a intamplat un incident in apropierea liceului in care 2 golani s-au injunghiat, eu nu sunt tipul de om caruia ii place cearta, sunt calm si nu caut scandaluri, nu am nici un spate(gasca) sa se bage pentru mine. Sunt un om la locul lui dar asta chiar si-a cerut bataie, acum stau cu teama sa nu puna alti capcauni sa ma prinda si sa ma bat, sa ma duc la politie sau sa lipsesc cateva zile de la liceu? El nu e din liceu, era destul de mare dar sunt dintr-un oras mic si sunt foarte multe gasti de golani.Ma scuzati pentru greselile gramaticale, dar am scris mult si destul de rapid, va multumesc celor care ati citit pana aici.

7 răspunsuri:
| MarianWLF a răspuns:

Nu te cauta, stai linistit.

| Violleta2022 a răspuns:

Mama, ce tare l-ai mai batut, noroc ca ai scapat cu fuga laughing

| dullcat a răspuns:

Povestea aceasta nu prea pare reala. laughing Daca nu aveai chef de bataie iti vedea pur si simplu de drum? Prin aproape tot ce ai facut i-ai dat de inteles ca tu chiar ai chef de incaierari stupide ca in filme.Schimba ruta de mers acasa si stai in banca ta, fiindca parintii tai n-o sa planga fericiti la inmormantare, laudandu-se cum i-ai aratat tu lu' ala care voia sa te bata si cum ai avut tu miscari ca Bruce Lee, dar ca, fiindca ala a fost un nasol, a scos cutitul la momentul tau de slabiciune.

| Ivasca46 explică (pentru dullcat):

E real, dar pot spun ca da ma simt putin mandru pana la urma m-am batut cu unul cobsiderabil mai mare decat mine, iar eu nu sunt cu bataile, iar la plecare cand m-am intors si l am injurat si eu deja aveam curajul necesar l-am vazut ca e slab si asta am simtit, stiu ca am gandit prost dar eram destul de nervos crede-ma, sa se ia cineva de tine sa injure si sa sara la bataie, nu cred ca ti mai poti tine calmul, miscare lui bruce lee happy chiar s-a intamplat? nu am facut niciodata un sport de contact dar cred ca m-am descurcat bine, a fost pur instinct nu am avut in cap sa fac asta, in plus nu am prea mare experienta in batai, dar daca crezi ca am scris un text de 500 de cuvinte doar pentru a ma lauda pe aplicatia asta mhh :"), am vrut totusi sa spun cu "l am batut etc etc " faptul ca tipul o sa caute sa se revanseze, pentru ca nu m-a atins, poate daca incasam si eu cateva lovituri m ar fi lasat in pace, pot spune un fel de remiza

| dullcat a răspuns (pentru Ivasca46):

Tu povestesti mai mult aici despre cum te-ai luptat cu ala si vibeul pare de lauda asupra sinelui, nu ca ti-e frica neaparat de consecinte, din moment ce despre asta ai scris abia pe final, in cateva propozii, spre deosebire de tot textul.

| StoicAnalysis a răspuns:

OK, si cu ce vrei sa te ajutam aici?

| CRNMIHAI a răspuns:

Faina pov, zici cai o poveste din ferentari