| IonutM4A1 a întrebat:

..M-am saturat de viata asta! Simt ca toti sunt impotriva mea! Cred ca ma sinucid...Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| diana0983 a răspuns:

In primul rand,gandeste-te ca viata ti-a fost data pentru a o trai,oricare ar fi problema ta nu cred ca e atat de grava incat merita sa-ti dai viata pentru ea,gandeste-te la persoanele care lupta pentru a supravietui,iar tu vrei sa ti-o iei. Tine minte,ca nu exista dar mai frumos decat viata,chiar daca pentr moment in aceasta clipa totul poate este negru in jurul tau,cu timpul tot va disparea si va reveni la normal. Toti trecem prin faze mai putin placute dar nu ne dam viata pentru ele,lupta nu fi las! Trebuie sa vedem dincolo de nori, nu uita dupa ploaie tot timpul rasare soarele, iar fara soare nu poate fi curcubeu. Te-as putea ajuta mai mult daca mi-ai spune problema, trimite-mi te rog link-ul tau de la fb si putem vorbi acolo, sunt sigura ca nu e totul chiar atat de grav precum pare! Fii intelept!

8 răspunsuri:
| Floreenofficial a răspuns:

Nu te sinucide! De-abia de-atunci incolo incep problemele.Nu vei scapa de ele, se vor agrava.Mai bine suferi un pic in viata asta decat sa ai parte de chin vesnic pe lumea cealalta.Cel rau se bucura cand vede ca omul nu mai are speranta si vrea sa se sinucida ca mai castiga un suflet pe care sa il chinuie, sa faca ce vrea din el.Cred ca meriti mai mult de atat!

| Byucc a răspuns:

In primul rand reaminteste-ti ca nu esti singurul in aceasta situatie.
In al doilea rand aminteste-ti ca tot timpul un strain va fi cel care te va ajuta in astfel de situatii.
In ultimul rand te rog nu o face.
Ai grija de tine!

| WhiteTiger15 a răspuns:

De ce simti asta? Ce te-a facut sa crezi asta? Viata e prea frumoasa ca cineva sa o ruineze sau sa o strice. Acel cineva care este impotriva ta nu este considerat aproapele tau.

| Beccaaa a răspuns:

Chestia asta o fac doar lasii care nu incearca sa isi schimbe viata, sau cei care nu au rabdare pentru ca trebuie ca la un moment dat sa se schimbe lucrurile in bine. Viata e facuta pentru a fi traitawinking

| ZuzuMissy a răspuns:

Lol...altceva mai bun nu ai de facut? si de ce te-ai saturat de viata asta? ce nu iti place la ea?

| AlexA2013 a răspuns:

Lasa`mi id`ul tau te rog sa vorbim.

| Denivali02 a răspuns:

Sincer te sfatuiesc sa apelezi la un psiholog sa intelegi care e problema ta :*