| AndreiXD07 a întrebat:

Salut TPU! Ma confrunt cu o situație cam trista pentru ca am ajuns sa am un fel de nelinistie în suflet de multe ori. Situația în care ma confrunt este ca nu am reușit sa imi fac mai mult de un prieten de când am fost mic și pana acum și nu înțeleg de ce sunt o persoana sociabila și de treaba se pot discuta multe cu mine și dacă ar fi cu mine acu un grup de cativa băieți cu mine chiar s ar simții bine alaturi de mine sunt de gasca asa si am iesi oricand as fi disponibil. Știu ca veți zice ca vecini, colegi de clasa etc n-am? Numai ca problema e ca din vecini nu am reușit sa ma împrietenesc cu nimeni astfel încât sa ies cu ei pe afara, sa ma cosidere prieten nu cunostinta.La liceu vorbesc doar cu niște colegi cu care ma înțeleg dar atât suntem doar colegi nu ieșim pe afara. Când eram în Gimnaziu tot asa ma înțelegeam cu câțiva colegi cu care stăteam în pauze iar din aia numai unul a devenit prietenul meu cu care ies afara și care îmi este și acum prieten. Tin minte ca si atunci am încercat sa imi mai fac dar pur și simplu nu erau ca mine prin simplu fapt ca nu prea îmi dădeau importanta numai atunci când aveau nevoie de ceva sau ma întrebau ceva legat de scoala iar ei aveau deja prietenii lor nu aveu nevoie de mine cum si acum la liceu e la fel. Nu sunt genu sa vreau mult prieteni as vrea și eu sa am câțiva sa nu depind doar de unul când vreau sa ies afara ca asa acela nu poate sau nu are chef și stau ca tristul în casa și m-am saturat. Nu as vrea sa veniți cu idei cam ce sa fac ca să îmi fac prieteni pentru ca nu ma ajuta, vr pe cineva dispus sa vb cu mine în privat poate ne împrietenim. Sunt din Brașov, aștept propuneri!

2 răspunsuri:
| Mihai0101 a răspuns:

Nic eu nu am multi prieteni poate sa fie si criza varstei.Verisori nu ai cu care sa mai comunici?

| AndreiXD07 explică (pentru Mihai0101):

Nici asa ma gandeam ca gasesc pe TPU si sa fie din Bv ca sa imi faceam si ru o gasca de prieteni