| geani987 a întrebat:

Dc nu reusesc si eu ca altii sa am conversatii pe facebook cu fete? Cunosc baieti adica imi sunt prieteni ei daca vorbesc cu o fata imediat nu stiu ce le spun, dar conversatia lor dureaza foarte mult el este mai mistocar putin.La mine cam asa este buna cf?, cati ani etc, de unde esti si cam atat ca nu mai stiu ce sa ii zic.VA rog niste sfaturi ceva.

Răspuns Câştigător
| MorganaM a răspuns:

Buna. Pai...cred ca ar trebui sa te comporti dragut, si sa gasesti teme ce va plac amandurora, de exemplu, muzica, trupa preferata, filme, jocuri. Vezi ce ii place. Pe facebook sunt jocuri. Poti vedea ce se joaca si pornesti de la tema unuia dintre jocurile sale.

Mie de exemplu, nu imi plac tipii mistocari, ci cei delicati, cu bun simt.

3 răspunsuri:
| Ibrahimovic a răspuns:

Pai ca sa poti purta o discutie deschisa cu o persoana trebuie sa o cunosti. Din ce ai spus tu, mi se pare ca vrei sa-ti faci prietena o persoana despre care nu stii nimic, atata timp cat o intrebi de unde e. Normal ca nu ai ce vorbi cu ea daca nu o cunosti si nu ai vazut-o in viata ta. Iar daca intr-adevar vrei sa incepi sa cunosti pe cineva..asa e la inceput, ai rabdare.

| BlitzLikeXd a răspuns:

Nu cred ca ai experienta.

| mimi a răspuns:

Poate nu ai destula experienta. De obicei nu ne ajunge doar cf sau cati ani ai. E nevoie de o discutie mai intensa. Incearca sa ii spui acele intamplari haioase ca sa ii readuca zambetul insa nu ii povesti lucruri negative. Va crede ca esti si tu negativ. Poti discuta despre animale, filme, muzica, internet (retele de socializare) masini ( ce ii marca ii place). Intrebarile mai delicate trebuiesc abordate mai tarziu.