| aztec123 a întrebat:

Nu mai rezist. Ma enerveaza un coleg la culme. E mic si gras dar se crede al naibii de smecher cand de fapt el e doar un tampit care face glume proaste.In pauze trece pe langa mine si pe langa colegi si incepe sa bata din palme ca si cand ar parea ca iti da o palma peste fata(cred ca stiti la ca ma refer) EL sta in spatele meu si in ora ma trezesc cu un caiet in cap sau cu o palma peste ceafa. De pleznit am facut-o de nenumarate ori. El se crede smecher numai cu cine crede el ca poate dar cu ceilalti mai mari nici nu se apropie. Am uitat sa mentionez ca sunt in clasa a 10'a. La clasa asta eu zic ca coportamentul lui arata de copil de clasa a 5. Spuneti-mi va rog ce sa fac ca ma innebuneste zii de zii. La diriginta degeaba ma duc fiindca nu are ce sa ii faca. Este foarte cuminte si nu ii scade nota la purtare pentru asa ceva. Va rog frumos ajutati-ma.

Răspuns Câştigător
| mgtow a răspuns:

Ori niste amici de-ai tai ii pot pune capac sau taicatu il urecheaza pana inceteaza cu prostiile lui.

3 răspunsuri:
| DeN1 a răspuns:

Ia-ti niste prieteni [mai mari] si zi-le sa-l astepte dupa ore si sa-l bata laughing) sau mai bine ii zici ca inceteze ca daca nu il bati tu. si nu inteleg?! va e frica sa va bateti colegii?raised eyebrows Daca va e frica la scoala...batetii dupa ore laughing

| Cuoredighiaccio a răspuns:

Buna Alex, inteleg ca te afli intr'o situatie aiurea, si da, ai dreptate.chiar are un comportament infantil.incearca totusi sa vorbesti cu el, spune'i ca te deranjeaza comportamentul lui si ca nu devine mai important fiind ''clownul'' clasei, nu ii mai acorda atentie, in alte cuvinte...fi indiferent! Ai grija de tine, Anamaria

| AndreeaIln a răspuns:

Ia-l odată după ore și bate-l de să se cace pe el! laughing