| IonutMirel111 a întrebat:

Pentru cei care au trecut 4 ani prin liceu la un profil de mate-info.
Vi se pare greu? Niste pareri / sfaturi?
Funda

2 răspunsuri:
| RainmakerX a răspuns:

Eu am fost la mate-info intensiv info.

Daca esti un elev dispus sa invete lucruri noi si daca esti pasionat de informatica atunci o sa fie super.

Daca nu esti pasionat atunci o sa ai mult invatat iar materiile o sa ti se para un adevarat cosmar.

Eu am venit la acest profil fara cine stie ce rezultate la matematica/informatica. La informatica nu stiam nimic dar am muncit mult in clasa a 9-a si am ajuns treptat sa fiu mediu iar apoi considerat printre cei buni.

Ideea este ca se poate face fata chiar daca esti slab atata timp cat esti pasionat si dispus sa inveti cate putin in fiecare saptamana. *pe langa materia de la clasa*

| GTudor1999 a răspuns:

Depinde de tine si depinde de liceu. La mine a fost ok, adica nu e nevoie sa fii extrem de bun la mate sau la info ca sa rezisti laughing)
Dar trebuie sa te gandesti si la bac(chiar daca mai e pana atunci) pentru ca matematica M1 e destul de grea(depinde de tine). deci depinde de tine-daca vrei medie ok(7-8) la mate info e destul de bine, daca vrei mai mult e mai greu.