| anonim_4396 a întrebat:

(scuzati daca nu e categoria corecta ).
Am 15 ani (stiu ca nu e bine ce vreau sa fac ) dar vreau sa ma apuc sa fumez si sa le spun parintilor mei.
Cum as putea sa le spun incat sa nu faca scandal in tot cartierul?
Funda big grin

Răspuns Câştigător
| immaBeast a răspuns:

Ai doar 15 ani, ha?!
Care este motivul?
Adică...în momentul în care te apuci să faci un lucru ( oricare ar fi el ), îl faci dintr-un motiv, eu aşa ştiu.
De ce crezi că este bine să cheltuieşti bani, să-ţi distrugi " puterea tinereţii " şi...să faci asta de la 15 ani?
Vreau să te gândeşti bine la asta ( ştiu că pare ciudat, dar fă-o ), vreau să îmi zici un motiv întemeiat : Eu vreau să mă apuc de fumat pentru că? :S
Şi să revenim la întrebarea ta, dacă ai nişte părinţi normali la cap şi bine educaţi, nu o să te lase să faci asta, probabil că o să iei şi bătaie pentru asta, sau... odată ce vrei să faci asta, înseamnă că fumează cineva din familia ta, ai văzut pe cineva şi...te roade curiozitatea.
Gândeşte-te bine când te apuci să faci un lucru. ( asta se aplică şi în viaţă )

| belfast12 a răspuns (pentru immaBeast):

Am pus intrebarea aiurea straight face Vreau sa incerc. Chiar ma roade curiozitatea happy

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Mai bine nu te apuci de fumat e inutil.

| pietrean a răspuns:

Daca stii ca nu este bine sa fumezi(si chiar nu este nici sanatos!), de ce mai vrei sa le aduci la cunostinta parintilor, acest lucru? Crezi ca ei or sa te indemne sa fumezi?
Se bat cap in cap, ceea ce vrei sa intrebi si ceea ce esti constienta ca nu este bine.Asa ca, renunta la idee, ca sa nu mai fie inca un canceros in evidentele deceselor.

| belfast12 a răspuns (pentru pietrean):

Constient straight face

| pietrean a răspuns (pentru belfast12):

Iresponsabil,poate!

Răspuns utilizator avertizat