| alabalaportocalala a întrebat:

se poate transfera de la un liceu la altul din primul an in timpul clasewi a9-a? daca se poate, cum se procedeaza?

Răspuns Câştigător
| MouSSEauChoColat a răspuns:

Salut! Da, se poate, din cate am inteles si eu. Nu stiu ce sa spun cu privire la actele pe care trebuie sa le depui, dar ca sa te transferi, trebuie sa dai diferentele, care sunt ca niste examene la materiile care tin de profilul ales. De exemplu la profil real, sectia stiinte ale naturii intensiv engleza, trebuie sa dai diferente la mate, bio, chimie, fizica si engleza.

Nu sunt prea buna la explicatii de genul asta dar sper ca ai inteles!

| alabalaportocalala explică (pentru MouSSEauChoColat):

Pai diferentele astea le dau chiar daca eu sunt la stiinte ale naturii si vreau sa trec la filo? sau dau diferentele de la materiile profilul la care ma mut?

| MouSSEauChoColat a răspuns (pentru alabalaportocalala):

Da, dai diferentele la materiile profilului la care vrei sa te muti. In cazul tau, dai diferente la materiile de la filo, pe care nu le prea stiu...

| alabalaportocalala explică (pentru MouSSEauChoColat):

Da probabil ca e romana, istori, geografie, si o limba strainawinkingmultumescbig grin

| MouSSEauChoColat a răspuns (pentru alabalaportocalala):

Cu placere!

P.S. Succes!

| alabalaportocalala explică (pentru MouSSEauChoColat):

Multumesc!>big grin

8 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Trebuie să faci o cerere motivată către director liceului unde vrei să te transferi.
Succes!
Pa, pa.

| Colors a răspuns:

Buna...da te poti transfera dupa primul semestru la un alt liceu, iar de exemplu daca vrei sa te duci pe filologie daci niste diferente la romana!
Dar stai linistit\a ca diferentele se iau foarte usor, deci da te poti transfera fara vreo problema!

Funda:?:X

| alabalaportocalala explică (pentru Colors):

Nu o sa te ajute cu nimic funda pe care ti-o dau euwinkingdar iti multumecs oricum>big grin