| George_Robert_1997 a întrebat:

Ma poate ajuta si pe mine cineva cu niste raspunsuri? Ma intereseaza daca ma pot transfera de la un liceu din Belgia in Romania. Sunt in ultimul an in belgia si sa vin aici sa continui anul sa dau bac ul. Stie cineva cum se procedeaza? Va multumesc!

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Cam tarziu te-ai gandit.
Trebuia ca pe parcursul vacantei de vara sa vii in Romania si sa depui la ISJ un dosar pentru echivalarea studiilor din Belgia.
Detalii vezi aici:
http://www.cnred.edu.ro/#echivalare-perioade-studii-preuniversitare

| OnuOnulică a răspuns:

Da, evident că se poate să te transferi. Pentru mai multe detalii vorbește cu directorul liceului la care vrei să te transferi.