| anonim_4396 a întrebat:

Salut tpu.Stateam zilele astea si aprofundam problema personala "De ce nu pot sa-mi fac o prietena?" nu am mai avut o relatie de 4 ani si tot singur deja m-am saturat (am 22 de ani) si intr-un final am aflat singur raspunsul.Am iesit la plaja acum 1 an si tot vorbeam cu o fata pe facebook (asa ca ne-am intalnit la plaja din greseala) si am vorbit si atat.Am mai vorbit cu ea pe facebook un timp, am chemat-o la suc, am chemat-o la plimbare prin si m-a refuzat (desi niste prieteni mi-au spus ca ma place 100% ca se vede cum se uita la mine).Ok... dupa jumate de an prin iarna o vad ca si-a facut prieten.No amin! Am pierdut eu, ok mai departe am mai cunoscut o fata care a stat cu mine 2 zile si mi-a spus ca sunt prea prost.Bine, si asta a trecut.Am mai cunoscut o fata care la fel, am inceput sa vorbesc cu ea pe facebook dar si in realitate si am ramas doar la stadiul de vorba desi ea stia ca o plac si chiar i-am spus asta.Bun, dupa ceva timp si-a facut prieten si ea.Bai, am eu o problema?! (Bine, inca vorbesc cu ea). Acum vorbesc din nou cu o fata si sunt in aceeasi situatie adica doar vorbesc si simt ca nu va fi nimic mai mult.O chem in oras, ma refuza si probabil si ea curand isi va face prieten.Am mai iesit intr-o zi cu niste prieteni (ei fiind fata si baiat adica cuplu), la care el o cheama pe sora lui.Eu habar nu am avut pana cand m-am gandit mai aprofundat ca ea de fapt a iesit pentru ca eram si eu (ca sa vezi ce prost sunt) eu ma uitam pe tavan (si ea era super draguta) pai ma gandeam pff e draguta nu am cum sa fiu cu ea tocmai eu.No...si uite asa eu nu o sa imi fac prietena prea curand din propria prostie.

8 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Să-ți faci prietenă probabil e cel mai ușor lucru din lume (din punctul meu de vedere). Gândește-te doar că atâta timp cât cauți e imposibil să nu găsești. Trebuie doar să încerci cu să le agăți cu cap și multă încredere.

| Sofer a răspuns:

Iti faci tu prietena cand o sa intalnesti persoana potrivita. Nici eu nu am prietena pentru ca eu iubesc masinile.

| WaterDrop a răspuns:

Pai, una te-a facut prost, alta a zis ca nu iese cu tine din X motiv ca nu l`ai mai mentionat, te uitai in tavan de fata cu alta pentru ca te gandeai ca bla bla, nu e clar unde este problema?

Esti prea linistit si te desconsideri + probabil nu esti nici prea vorbaret de fel si probabil nu te ajuta nici mintea prea mult (fara suparare). Lucreaza la aceste lucruri pentru inceput si nu renunta sa incerci.Esti un baiat bun dar cam atat, nu le trezesti interes.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Fugi ma laughing
Fata trage de tine,si tu nu reactionezi? :o
Incearca si cu ea,cum ai incercat cu toate,ai ceva facebook,numar de telefon al acelei fete (esti prieten cu fratele ei,banuiesc ca poti face rost,poti vorbi cu el daca sora lui te place,etc). Si dupa ce faci asta, mai incearca si cu ea, daca o sa fie esec, aia e, stai linistit laughing

| Cristina12457 a răspuns:

La câte fetele sunt în lumea asta tot o să îți găsești pe cineva la un moment dat. Păi poate nu te comporți ok cu fetele zic eu dacă toate te-au refuzat sau nu le place caracterul tău..Adică nu le stresa,nu le bate la cap toată ziua să intri pe ele dacă ele nu intră. Dacă intră și ele pe tine pe fb,te sună sau ceva atunci da,înseamnă că touși contezi pentru ele,dacă sunt indiferente atunci nu are rost să le mai întrebi. Eu sunt fată și depinde și cum vorbești cu ele. Și pe mine a intrat odată un băiat,era destul de frumos la început,mi-a plăcut puțin caracterul lui,dar după aceea mă enerva la culme. Toată ziua pupici, inmioare și știu eu ce pana mea mai punea acolo. După aia mi-am dat seama că e un cocalar disperat și mă bucur că nu am acceptat să fiu cu el. Poate nu aveți nici subiecte comune și nu aveți ce vorbii și atunci nu e atracție dacă nici nu ai ce vorbii cu persoana respectivă. Nu știu ce să zic, cu timpul o să mai cunoști fete și mai vorbește cu ele, îți dai seama dacă le place puțin de ele, dacă nu, atunci asta este, o să mai fie și altele.Succes

| Alyexxxx a răspuns:

Pai din ce ai povestit tu cred ca esti genul de baiat frumos dar putin cam timid. Sunt mai multe variante. Probabil abordezi subiecte neinteresante/foarte plictisitoare, nu esti amuzant deloc, adica gen chiar nu faci o gluma/2 macar, nu zice nimeni sa faci incontinuu glume, dar macar acolo din cand in cand sa mai destinzi atmosfera. Si daca esti baiat frumos, este foarte important sa te dai la ele, adica sa le mai iei in brate, sa le mai pupi, ca daca nu faci asta, isi pierde interesul fata de tine. Si daca nu te suna e clar ca nu vor sa iasa cu tine afara, modifica-ti caracteru, incearca sa fii mai amuzant, oricine e amuzant in felul lui, doar ca unii sunt amuzanti cu toata lumea, altii sunt amuzanti doar cu anumite persoane, persoanele cu care te simti in largul tau. Deci fii mai tupeist, asta e cea mai buna varianta pentru tine si insista si apropie-te de corpul ei, nu sta la distanta, ca daca esti baiat frumos sunt sanse mici sa dea la o parte daca te apropii de ea. Bafta!

| JackByJack a răspuns:

Eu nu sunt timid chiar deloc sunt foarte sandilau.Razi cu mine intr-una big grin

| Dominate a răspuns:

Singura ta problema este ca nu ai suficienta incredere in tine.Actioneaza mai mult, pur si simplu traieste clipa, nu mai anticipa viitorul.Bafta big grin