| hundead14 a întrebat:

Sunt băiat si am 16 ani si vreau neapărat barba. Nu mă refer la o barba de preot dar la una decenta.
Îmi plac foarte mult bărbile si chiar as vrea neapărat. Toti prietenii mei de aceeasi vârsta,ba chiar si mai mici au cat de cat, doar eu am puf...si chiar mă oftic. Oare daca mă fac o luna intreaga cu lama si apoi îl las, o sa se observe un început? Ce sa fac.m-am saturat sa astept. Ce pot face sa am?

Răspuns Câştigător
| Liviu a răspuns:

Asta voiam si eu, eram ca tine si toti aveau si eu nu am.Eu chiar port barba, am manie.Nu suport sa se lege oameni de mine ca port barba happy Chestia e ca nu ai ce face, si eu la momentu actual am barba rara, dar creste, se indeseste pe varsta ce treci. Bunicul din partea mamei nu prea are par pe fata. Tata are foarte mult, bunicu din partea tatalui la fel are mult.Stai linistit, vei avea barba dar nu acum.Stii uneori e un chin si barbieritu, cand lucram nu prea imi ardea de barba.In plus cand pupi o fata si esti barbierit o inteapa,o rajgaie,si nu prea o sa mai vrea sa te pupe happy Eu asa port barba de fel,acum tu daca iti doresti mult,fa un exercitiu dei maginatie, cum e sa ai par pe fata cu caldurile astea, sa iti curga transpiratia pe barba, sa te arda fata de la barbierit, iritati si etc.O sa ai destul timp happy Poti sa dai o data la 5 minute cu lama pe fata, e vorba ca nu iti creste asa peste noapte.

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

La tine creste mai greu.Nu forta lucrurile.Lasa sa creasca singura cum vrea ea.Te vei plictisi la maturitate de ingrijit barba.

| IsabelaIssa a răspuns:

Daca te razi des o sa se faca mai deasa, dar in timp. Alta solutie nu ai.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Sa vezi peste 2-3 ani cum ai sa zici ca te ai plictisit sa te razi in fiecare zi... nu te grabi laso sa creasca de la sine

| StalkerSoul a răspuns:

Tu esti nebun?

Altii ar da orice ca sa nu aibe par pe fata, sa nu stea cu lama in mana la zi ca sa se barbiereasa, iar tu spui asta, in fine daca iti plac barbile si spui ca ai "puf"

Da-i cu lama peste in cateva saptamani, daca nu zile se observalaughing take care!