| anonim_4396 a întrebat:

Toti copiii de la mine la scoala au telefonul nou. Recent mi-am adus la scoala telefonul meu (Samsung S4 Mini) iar toti mi-au spus glume de genul "e Nokia" sau "e vechi ca dinozaurul".
Stiti vreo munca pentru copii ca sa fac rost de bani sa imi iau si eu telefon?

4 răspunsuri:
| Vikaa a răspuns:

Nu te lasa demoralizat de o adunatura de inapti;/
Aia au ca le da mami cu tati, daca ai tai nu-si permit aia e, te multumesti cu ce ai, primul meu telefon l-am obtinut la finalul clasei a 8-a dupa ce am dat examen si am intrat la liceu.Primisesem un iphone 7+ si inca il am cu bunul Dumnezeu =D
Lasa-i sa faca misto, daca nu ii bagi in seama la un moment dat se vor plictisii.

| Doc_Marty_1998 a răspuns (pentru Vikaa):

Multumesc pentru raspuns. Eu chiar nu ii bag in seama de ce zic ei, dar as fi vrut un telefon mai nou.

| ioana2517 a răspuns:

Depinde ce vârstă ai. Poți sa vinzi Înghețată la vara, sau sa împarți pliante pe strada, sau sa mergi în hypermarket uri, unde trebuie sa stai la standurile alea de mostre, și sa le dai oamenilor, câteva ore.

| Furiosul a răspuns:

Gasesti pe olx anunturi part time, eu am acum 16 ani, dar acum un an am reusit sa strang 7500 lei tot anul!(am lucrat la mai multe joburi in acelasi timp)