| Mwha a întrebat:

Voua ce v-a dat la evaloarea initiala in clasa a-5-a? Noua ne-a cerut sa pregatim niste lecturi pentru evaluarea initiala, deci ce credeti ca ne-ar putea da?

Răspuns Câştigător
| prizeFTW a răspuns:

Pai nu mai stiu ca intru a IX-a, dar daca imi aduc bine aminte a fost super usor..Au fost doua parti : Una cu gramatica si una creatie literara parca.La prima ne-a dat sa scriem sinonime, antonime, sa explicam niste cuvinte, sa ne exprimam parerea despre un anumit subiect parca si la a doua parte ne-a dat de facut o compunere de 30 de randuri care avea 3p.Si profa ne-a mai dat 3p. din oficiu ca a gresit subiectele si am luat 10 laughing.In a 6-a am avut note mai mici, apoi in a 7-a mi-am revenit am avut 9 10 si in a 8-a 8 9 si 10.Acum sa vedem cat e greu e liceul de stiinte ale naturii. Oricum nu e greu, nu-ti bate capul. #P.S. Imi place avatarul laughing

9 răspunsuri:
| zurick a răspuns:

Lecturi?! Nu-mi aduc aminte de asa ceva.Numai tin minte exact ce ne-a dat, dar stiu ca mi s-au parut foarte usoare.La romana nu mai tin exact ce ne-a dat, iar la mate majoritatea exercitiilor erau de calculat, am avut o problema foarte usoara si mai stiu ca aveam un dreptunghi si ne spunea sa spunem cate dreptunghiuri sunt in interiorul sau. Oricum erau usoare...

| prizeFTW a răspuns:

Pai cauta pe internet rezumatele de la acele lecturi.Crede-ma,invata-le pe toate, pentru ca nu stii care-ti pica si ramai cu fata lunga. Oricum, nu cred ca e asa greu, in a V-a am avut 10 pe linie.

| Mwha explică (pentru prizeFTW):

Le-am invatat, dar eram curioasa ce ne va da, adica sa scriem povestirea, cuvinte cu accelasi sens, cu sens diferit etc., caci sunt la un colegiu foarte bun ( din orasul meu ) si vreau sa ma pregatesc bine happy Voua ce v-a dat la evaloarea initiala? happy

| Mwha explică (pentru prizeFTW):

Eu sunt la un colegiu de Mate-Info, si mersi mult happy

| prizeFTW a răspuns (pentru Mwha):

Cu placere.Si succes la mate-info si eu am vrut sa dau dar cand am vazut ce e la mate..am zis lasa laughing in generala am fost la mate info si aproape m-a terminat matematica am avut 6 in clasa a 6-a.

| Mwha explică (pentru prizeFTW):

Multumesc laughing Cam nasol, dar la noi diriginta e profa de mate deci cred ca am avea un mic bonus, cam de 5% asa laughing)))

| prizeFTW a răspuns (pentru Mwha):

Si a mea a fost de mate..La mine ce bonus tata.In loc de dirigentie faceam mate numai pe mine ma scotea la tabla " Deeenis iesi la tabla " si eu le ziceam astora sa traga de timp sa nu ma scoata pe mine.

| Mwha explică (pentru prizeFTW):

Pai nici eu nu stiu daca o sa fie bonus, presupuneam... Mate in loc de dirigentie? crying((

| prizeFTW a răspuns (pentru Mwha):

Eeee,nu te speria.Asa a fost diriga mea probabil.Imi aduc aminte ne zicea in vacanta de vara sa fim la scoala sa recuperam ore de dirigentie...Nu s-a dus nici femeia de servici in vacanta laughing

| prizeFTW a răspuns (pentru Mwha):

Pai nu mai stiu ca intru a IX-a, dar daca imi aduc bine aminte a fost super usor..Au fost doua parti : Una cu gramatica si una creatie literara parca.La prima ne-a dat sa scriem sinonime, antonime, sa explicam niste cuvinte, sa ne exprimam parerea despre un anumit subiect parca si la a doua parte ne-a dat de facut o compunere de 30 de randuri care avea 3p.Si profa ne-a mai dat 3p. din oficiu ca a gresit subiectele si am luat 10 laughing.In a 6-a am avut note mai mici, apoi in a 7-a mi-am revenit am avut 9 10 si in a 8-a 8 9 si 10.Acum sa vedem cat e greu e liceul de stiinte ale naturii. Oricum nu e greu, nu-ti bate capul. #P.S. Imi place avatarul laughing