| darkrobi a întrebat:

Vreau sa-mi las parul mare ( nu l-am mai tuns de 4 luni) si toata lumea exceptie parintii imi zic ca-mi sta bine. Si cand ma tund toata lumea ma intreaba de ce si dupa imi zic ca mai bine nu ma tundeam.
Dar parintii mei ma obliga :/
Chiar vin cu mine la tuns sa vada daca nu-mi iau doar varfurile ( totusi sunt clasa a 9-a :l )
Nici macar profesorii nu-mi zic sa ma tund
Cum as putea sa-mi conving parintii sa nu ma tund?

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Ii explici clar mamei tale ca-ti doresti sa ai parul mai lung ca asa simti tu ca ti-ar sta mai bine. Nu inteleg parintii astia conservatori care nu-si lasa copiii sa fie ei insisi cu chestii atat de banale, sincer.

| R0R0 a răspuns:

Le zici ca simti nevoia unei schimbari.Sa vezi cum iti sta si asa, iar daca nu-ti place te tunzi inapoi.

| SergiuBoss11 a răspuns:

Spune-le ca rad colegii de tine daca te tunzi...
ar trebui sa fie alaturi de tine si sa te sustina sa faci tot ce vrei tu, nu sa te constranga sa te tunzi