| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa va intreb ceva, si nu va trebuie cunostinte avansate, vreau doar niste sfatur.
Chestia e ca eu sunt cu o fata, mai degraba am fost, dar acum am ramas buni prieteni. Ea vrea sa fim impreuna iar, dar eu nu vreau ca am senzatia aia ciudata ca ea e in asteptarea unuia mai bun ca mine, adica pe mine ma tine de joaca iar daca "sare" unu' mai bun, aia e! Nu stiu daca intelegeti. Si daca par indiferent, se face ca se supara si plange si nu mai vorbeste, parerea mea ca se preface, nu stiu ce sa zic... Si pe langa asta stau si foarte prost, da' foarte prost, la capitolul incredere. Cum pot sa aflu daca asa este, si daca ma inseala? Si se merita sa stau cu ea daca nu am incredere, adica, sa stau cu ea si sa "ma doara" sufletu' cand vorbeste de altu'? Astept niste sfaturi, chiar si in P.M! Multumesc. Daca nu ati inteles ceva puteti sa ma intrebati.

4 răspunsuri:
| BaiatulAnonim a răspuns:

Stii cum gandesc eu in situatiile de genul acesta? In ochii mei fiecare fata e fidela si perfecta pana la proba contrarie. Daca nu ti-a facut nimic in trecut ca sa iti dea de gandit eu zic sa ii acorzi o sansa. In momentul in care ti-a gresit, nu dispera, doar treci peste si nu te uita inapoi. Sa isi dea seama cat de scumpa e increderea unui om. Acum depinde si de ce v-ati despartit in trecut, daca esti sigur ca te-a lasat pentru unul "mai bun" in opinia ei, atunci nu are rost sa iti mai bati capul cu ea. Daca ea te considera inferior standardelor ei cand intr-o relatie ar trebui sa existe o egalitate, atunci nu vad de ce te-ai implica emotional cu o astfel de persoana. Iti doresc o seara placuta big grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dacă ai aceste îndoieli, mai bine nu.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai daca nu ai incredere in sinceritatea ei si din cate ai zis ai si motive sa o faci, de ce mai stai cu ea? O fata care te place te accepta asa cum esti. in plus nici ea nu mi se pare prea inteligenta. Sincer nu se merita sa stai cu ea daca se comporta asa si vb. despre altii cand e cu tine. Te injosesti prea mult. Parerea mea, acum faci cum vrei...

| maria6 a răspuns:

Daca nu ai incredere in ea, nu o iubesti.