| Ch3nZzzo a întrebat:

Salut TPU,vreau sa va intreb cum pot scapa de frica ( emotia ) de bataie,vreau sa va spus ca imi este frica sa dau primul cu pumnul intr-un conflict. Ex: El vine la mine zice ca ma bate,ma injura si mie imi e frica sa reactionez, asa tehnica stiu dar imi este frica sa pornesc eu primul, daca il evit si nu fac nimic el va crede ca imi este frica de el si tot asa va face mereu. dati-mi un raspuns va rog multumesc!

Răspuns Câştigător
| 0PopaPorno a răspuns:

De ce vrei sa te bati? Nu poti pur si simplu sa ignori?
Asa eram si eu,adica aveam emotia asta de a da primul,dar acum cand sunt provocat la bataie pur si simplu ma iau si plec,nu stau la povesti. Stii cand n-o sa mai emotia asta deloc de a da primul? Cand ala o sa te enerveze rau, da rau de tot, cand o sa te scoata din toti dracii, atunci n-o sa mai gandesti si o sa dai cu tot ce poti. Pana atunci, stai in banca ta.

5 răspunsuri:
| Happyjump a răspuns:

Du-te si tu al karate

| eviltwinnn a răspuns:

Iti e frica sa dai cu pumnul, sa iti e frica ca o sa pari ridicol in fata celorlalti pornind o bataie? Bea putin inainte, ajuta.

| Stallone a răspuns:

Du-te la lupte

| Ch3nZzzo explică (pentru Stallone):

Nu prea pot ca am probleme cu ochii si port ochelari. vreau sa scap de frica asta de a da primul de intimidarea asta..adica el ma poate injura ca eu stau asa, vreau sa pot fii mai curajos.

| Ch3nZzzo explică:

Pai vreau sa scap de frica de a da primul, de intimidarea aceea daca stiti poate a-ti avut si voi vreodata..imi este frica sa incep primul bataia, ca el ma sicaneaza si imi este frica nu stiu cum sa explic!