| anonim_4396 a întrebat:

Salut TPU
Vreau sa va intreb urmatorul lucru:
Ca și fizic arăt cu vreo 4-5 ani mai mare...Adică eu sunt clasa a 8-a și lumea mă întreabă cu cât am terminat la liceu, înțelegeți voi.
Treaba e că, în ciuda aparențelor, chiar dacă sunt așa de dezvoltat față de cei din școala mea, firea mea e mai blândă, mai bună de fel, iar ei nu sunt toți așa, în general toți au figuri și văzându-mă că mă comport frumos cu toți uneori și-o iau în cap, cum s-ar zice...O dată, un băiat de cam 1, 50 făcea mișto de mine, vă dați seama că eu aș fi putut să-l bat, dar nu prea vreau să-mi fac probleme în școală și am încercat să iau acel mișto ca pe o glumă, însă uneori mă satur de asta.
Credeți că ar trebui să rămân așa cum sunt? Sau să devin mai altfel? Spuneți voi cum, un raspuns bun primește funda, mulțumesc!

1 răspuns:
| anamariarot a răspuns:

Sa ramai asa cum esti, bineinteles. Nu deveni o alta versiune a ta daca nu te identifici cu ea doar pentru a le fi altora pe plac. Pe langa asta, prietenii vin si pleaca. Oamenii pentru care te gandesti in momentul de fata sa te schimbi, in scurt timp n-o sa mai faca parte din viata ta, in cel mai bun caz doar o sa va salutati cand va vedeti pe strada. Crezi ca merita? Eu nu cred.