| Katherine1684 a întrebat:

Vreau si eu să imi opresc cererile de prietenie pe facebook. Adică, când cineva vrea să îmi trimită cerere de prietenie să apară așa : Această persoană nu mai acceptă cereri de prietenie, dar acum îi urmăreşti postările.
De exemplu cum e la acest profil : https://www.facebook.com/loredana.chivu.125?fref=ts
In concluzie cand cineva imi trimite cerere de prietenie, sa imi urmareasca postarile. Thanks!

Răspuns Câştigător
| BeardedSamurai a răspuns:

Nu se poate acest lucru, nu se mai pot trimite cereri de prietenie doar daca are prea multi prieteni si poti devenii urmaritor.
Si a in setari de confidentialitate ce iti doresti, eu unul mi-am pus ca doar prietenii sa-mi vada postarile si poza etc. iar ceilalti absolut nimic doar numele si nici poza de profil nu apare.
O seara placuta

1 răspuns:
| AncaIoana98 a răspuns:

Buna! M-am interesat si cred ca aceasta optiune este valabila doar in cazul in care ai depasit limita de prieteni, si nimeni nu iti mai poate da cerere. In schimb, poti sa intri tu in setari -> confidentialitate si la optiunea CINE MA POATE CONTACTA apasa pe editeaza, si alege optiunea sa primesti cereri de prietenie doar de la prietenii prietenilor. Sper ca te-am ajutat!