| anonim_4396 a întrebat:

Salut. Vorbesc cu o fata de vreo 2 săptămâni și vineri ies cu ea. Ideea e ca nu stiu despre ce sa vorbesc cu ea pentru ca tot ce as fi putut sa vorbesc cu ea afara am vb prin mesaje și nu as vrea sa fiu plictisitor. Niște sfaturi?

Răspuns Câştigător
| Miruna333 a răspuns:

Nu ai cum sa epuizezi niciodata subiectele daca ai cat de cat chimie cu o persoana.
Sunt 2 persoane intr-o conversatie, va veni si ea cu subiecte.
Cu persoana potrivita nu trebuie sa incerci sa fortezi discutiile. Lucrurile de genul vin de la sine. Esti acolo sa te simti bine, nu te duci la vreo prezentare cu discursul pregatit. Incearca sa te relaxezi si bucura-te de ziua/seara in compania ei. Fii tu, fii natural, incearca sa afli lucruri despre ea, dar si tu sa ii povestesti lucruri despre tine, esti acolo sa va cunoasteti mai bine. Tuturor persoanelor le place sa vorbeasca despre ele, deci intrebarile sunt bine venite. Petreceti timp de calitate si distrati-va.

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Ar fi comic să vorbiți despre pățaniile tale:

https://www.tpu.ro/......un-si-m-a/

https://www.tpu.ro/......umflatura/

| dullcat a răspuns:

Buna.Vorbiti si voi despre idealuri, pasiuni, ganduri la final de zi? Cand iti place de cineva, gasesti subiecte.Plus, nu e neaparat obligatoriu sa umpleti tot timpul cu mult bla bla, pentru a taia din acea tacere awkward.laughing