| anonim_4396 a întrebat:

Buna seara. Astăzi am fost la piscina și am alunecat la intrarea in apa, nu am căzut dar am calcat stramb, am o umflatura in zona gleznei însă pot misca picioarul. Aveți vreo recomandare? Mulțumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| IonelaIasmina a răspuns:

Bună! Te poți pune în el? Dacă da, înseamnă că e totul bine. Dacă nu, înseamnă că l-ai sclintit. ATENȚIE: A sclinti, nu înseamnă a rupe.
Nu te duce pe la medici pentru că cine știe ce o să-ți facă.
Mama mea acum o săptămână și-a sclintit piciorul și i-a trecut în câteva zile punând gheață (sau.o sticla cu apa în ea gheață), trăgându-se cu geluri/alifiuri, și forțându-se a se pune în el, chiar dacă o durea.
Cel mai sigur l-ai sclintit, dar dacă faci ce ți-am spus mai sus..., cu siguranță îți va trece.
Sănătate!

| MihaiAlexandru76 a răspuns (pentru IonelaIasmina):

Da pot merge cu el și misca laba piciorului, am pus o compresa cu gheata, aștept pana maine dimineata sa văd cum se prezintă situația. Mulțumesc frumos!

| IonelaIasmina a răspuns (pentru MihaiAlexandru76):

Cu plăcere! Cum mai ești acum cu piciorul?

| MihaiAlexandru76 a răspuns (pentru IonelaIasmina):

Sunt mai bine, nu mai este umflata zona, încă stau cu compresa cu gheata.

| IonelaIasmina a răspuns (pentru MihaiAlexandru76):

Atunci îți vei reveni!
Sănătate!

*funda?*

| MihaiAlexandru76 a răspuns (pentru IonelaIasmina):

Mulțumesc, sigur ca da!

| IonelaIasmina a răspuns (pentru MihaiAlexandru76):

Cu drag!
Mulțumesc și eu pentru fundiță!

7 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat