| so0unDy2002 a întrebat:

Vreau sa imi fac un tatuaj si parintii mei nu sunt de acord. De la ce varsta imi pot face tatuaj si sa nu am nevie de acordul lor? Va rog nu-mi ziceti 18...

Răspuns Câştigător
| Xelon a răspuns:

Eu l-am facut pe primul pe clasa a 9-a, cel mai simplu daca tot vrei sa iti faci tatuajul(desii iti recomand sa te gandesti bine ), este sa ii pui in fata faptului implinit.

5 răspunsuri:
| BroascaCuElice a răspuns:

Logic ca 18, atunci esti major.

suntserios
| suntserios a răspuns:

De ce spanac sa nu zicem 18 daca ai e varsta legala in care parintii nu mai trebuie sa isi dea accordul?

| 393Dan a răspuns:

Sincer, daca nu-ti permit parintii, doar atunci cand pleci de-acasa si devii desinestatator, ca daca o faci mai devreme vei avea doar sfada acasa si mereu cand te vor certa se vor lega si de tatuaje. Sau daca vrei sa fii chiar rebel, la 18 ca-i legal. Sau mai devreme, daca gasesti cine sa ti le faca.

| GabyShyAtat10 a răspuns:

Eu iti recomand sa nu iti faci tatuaj.Cu ce te alegi esti mai smecher sau ce? Si iti trebuie 18 ani daca te prinde politia te duce la parintii tai sa ii intrebe daca sunt de acord ca ti-ai facut tatuaj

| BroascaCuElice a răspuns (pentru GabyShyAtat10):

Politia nu are nimic de-a face cu faptul ca o persoana minora isi face tatuaj, nu induce oamenii in eroarea