| AlexandraDianca a întrebat:

Vreau sa imi vopsesc/decolorez varfurile parului (sunt satena inchis). Am o vopsea de culoare blond, dar scrie pe ea ca nu este indicata copiilor cu varsta sub 16 ani (am 13). Pot sa mi le vopsesc fara riscuri sau sa optez pentru decolorare naturala cu lamaie? Daca ati incercat decolorarea cu lamaie, a avut rezultate bune? A iesit dupa decolorare un blond? Multumesc si dau funda!

2 răspunsuri:
| alexandra1987 a răspuns:

Lămâia nu decolorează părul...îl curăţă doar foarte bine. dacă ai 13 ani nu ar trebui să îţi vopseşti părul pentru că eşti în creştere şi scalpul tău încă dezvoltă foliculi pe care îi vei strica pentru totdeauna. dacă tot vrei să faci asta ar trebui să mergi la un salon pentru ca acolo au toate cele necesare.

| MariaMaria1234 a răspuns:

Depinde de tipul parului. Unele tipuri sunt mai sensibile. Am o prietena care a incercat decolorarea naturala, dar nu i-a prea iesit cum isi dorea. Multe fete folosesc vopsea si nu patesc nimic, depinde daca esti dispusa sa-ti asumi riscul.winking
Funda? puppy dog eyes [ stiu ca nu am fost foarte de ajutor ]