| Deac_Ionut-Narcis_1996 a întrebat:

Salut,vreau sa ma apuc de video blog, dar nu stiu ce sa fac in primul meu episod, imi dati va rog niste idei pentru primul episod si pentru urmatoarele 3 video-uri?

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai daca nu ai nicio idee de ce te mai apuci? Lucrurile functioneaza invers. Ai o idee, o imparti cu altii.

| OnuOnulică a răspuns:

Ce rost are să te apuci dacă nu ai idee ce o să faci pe parcursul video blog-ului? laughing
Începe prin a face "10 lucruri despre mine". Apoi, dumnezeu cu mila.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

In primul episod cred ca ar trebui sa prezinti... primul episod, cum ca nu ai idei si astea. laughing

| Georgescu_Miriam_1999 a răspuns:

In primul episod ar trebui sa te prezinti intr-un mod creativ si amuzant daca ai umor, cum ar o prezentare in rime sau un cantec despre tine, adica cel mai probabil rap.
In al doilea incepi cu ceea ce ti-ai propus sa fie canaalul aduca daca faci un canal ca "atentie, cad mere" incepe sa faci topuri sau alte lucruri scurte si pe parcurs din ce in ce mai lungi.
La al treilea video deja te-ai obisnuit si sti ce prefera publicul tau.
Daca asta nu te ajuta prea mult uita-te la primele video-uri ale youtuberirol celebri, poate te inspiri putin.
Cpl.