| anonim_4396 a întrebat:

vreau sa mor dar nu stiu cum sa fac.
Viata mea nu mai are sens,cu scoala stau nasol,stau decat cu mama care e si intr-un fel bolnava,prietena nu mai vrea sa ma vada,oriunde m-as duce nu mi gasesc locul,nu mai vad niciun viitor asa.vreau sa scap de viata asta sa nu mai stiu de ea.nu sunt las, dar e prea mult. dati-mi si mie o idee ce sa fac.

Răspuns Câştigător
| reihiuke a răspuns:

Iti schimbi atitudinea fata de evenimente. Suferinta vine din interior, nu din exterior. happy Ti-ai pus vreodata intrebarea daca toata lumea sufera la fel si de ce?

5 răspunsuri:
| reihiuke a răspuns:

Ai un mail sa-ti trimit ceva despre em. negative?

| Buriash_Vasilik_1995 a răspuns (pentru reihiuke):

Vasilica.burias@yahoo.com

| reihiuke a răspuns (pentru Buriash_Vasilik_1995):

Mda. Nu mai am fisierele. Trebuie sa astepti putin pana cand le fac rost de la cineva big grin

| Own3r a răspuns:

Asta nu e o atitudine.Schimba-ti atitudinea si totul o sa se schimbe in bine happy

Am cativa pasi simpli ca sa iti revii si cateva sfaturi:
1. Incearca sa inveti. Notele nu pica din cer asa ca pune mana si invata.
2.Nu e de mirare la cum te comporti."Vreau sa ma Omor". Normal ca nu vrea sa te mai vada daca ai atitudinea asta.
3.Gandestete la mama ta. Daca te-ai sinucide crezi ca ar mai putea ea sa se lupte cu boala? Te-ai gandit ca lupta cu boala pentru tine?
4.Esti las. NU iti gasesti locul pentru ca ti-ai autoimpus asta.