| anonim_4396 a întrebat:

Salut.Zilnic,eu si cu prietenii mei iesim afara(stam la oras),iar aici in oras,printre blocuri este o casa mare parasita si noi zilnic stam acolo,dar casa aia e proprietatea cuiva,e pusa in vanzare dar e goala, am auzit ca o si demoleaza..Treaba e in felul urmator:daca cineva suna politia,si vine politia si ne prinde acolo ce patim? ca oricum nu sta nimeni acolo,urmeaza sa fie vanduta sau demolata,o sa primim dosar penal, amenda sau o avertizare? sau nu are nimic?

1 răspuns:
| GdX a răspuns:

Daca proprietarul depune plangere la politie pentru incalcarea dreptului de proprietate o sa va luati o mica amenda. Nu se apuca nimeni de pe strada sa sune. Stai linistit. De dosar penal nu se pune problema. Chill