| nyoentox2002 a întrebat:

Ati avut vreodata frica de a vă plictisi de o relatie?
Eu am 18 ani si nu prea am mai avut relații, tânjesc de a avea o relatie timp de 5 ani!
Prima relatie la distanta am avut-o după o lună de la majoratul meu adica prin Iunie si a durat 5 zile, a doua în iulie și a 3a in august, toate m-au tinut acum cateva zile!
Eu sunt in clasa a12a si m-am îndrăgostit de o boboacă de 15 ani, nu m-am îndragostit numai din cauză fățucii ei drăguțe,m-am uitat si după suflet si caracter,avem si mult lucruri in comun:acelasi gen de muzica,depresivi amandoi, is multe chestii pe care le am in comun cu ea.Ea este o fată slăbuță, simplă și îmi place așa cum e ea!
Eu cu ea vorbim cam de maxim 3 saptamani.Is mai multe chestii complicate care erau la mijloc si s-au rezolvat.
Mereu e incantata să mă vadă și vine în fugă să mă ia în brațe.Cu ea am iesit de cateva ori,eu incerc să am răbdare, dar faza nasoala e ca nu cred că știu să sărut că nu am avut primul sărut si nici nu stiu cum să incep să o sărut, doar pe obraz am pupat-o!
Vreau sfaturi?

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"avem si mult lucruri in comun:acelasi gen de muzica, depresivi amandoi"

aici e o problemă! Caeracterele OPUSE se atrag reciproc, vorba aia:

https://www.youtube.com/......tps?/watch

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Deci intrebarea ta este legata de frica de a te plictisi intr-o relatie? Pai da, poti sa te plictisesti, depinde cum gandesti. Daca nu vrei sa te plictisesti nu te plictisesti. Totul tine de mentalitatea ta.

Legat de ultima parte... vorbeste in continuare cu ea. Relatia de 3 zile nu prea este... este o joaca. Astepti sa mai treaca timpul si apoi o saruti pur si simplu, daca vezi ca si ea tinde spre acest lucru.

| Sofer a răspuns:

Pupo pe buze. Nu sta cu gândul ca nu ști sa săruți pentru ca totul se învață și nu e greu un simplu sărut.

| ancaval a răspuns:

O să mai fie momente de astea! O să te plictisești!