| nyoentox2002 a întrebat:

Eu ma intrat iar în depresie, din cauză că m-a părăsit iubita!
Eu am 18 ani si am avut 2 relatii si alea de la distanță!
Prima relatie a durat 5 zile iar a doua 6 zile!
Nu prea am avut noroc in dragoste,sunt foarte ghinionist!
Eu m-am despartit acum cateva ore de ea! Oricum nu cred că ii pasa de mine,mereu ii dadeam primul mesaj si ea niciodata,simt că incerca sa se distanteze de mine si i-am spus asta si mi-a spus ca nu am avut incredere in ea si cică urăște neîncrederea!
A zis ca mai bine ne despartim, dar cred ca era si ceva la mijloc!
Acum nu cred ca o sa ma mai pot indragosti de nimeni si ca o sa raman singur toata viata! Toti pana la varsta de 15-16 ani au avut primul sărut si eu nu! Ma simt cel mai ghinionist om! De 4 ani tanjesc după o relatie,daca mai astept cativa ani innebunesc!
Eu ma gândeam să merg după ea la Iași ca nu e asa departe!
Eu simt ca nimeni nu mă iubeste,simt ca traiesc degeaba!
Mai bine nu mă nașteam, avort eșuat!

13 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

"Prima relatie a durat 5 zile iar a doua 6 zile!"
rolling on the floor
Ti-a mai spus cineva ca te cam grabesti? Probabil de aia fug fetele de tine, a 7-a zi tu vii cu inelul. Ai 18 ani, nu 52.

"Eu m-am despartit acum cateva ore de ea!"
Oamenii normali numesc aia o cearta, si nu arunca decizii pripite in timpul ei.

"De 4 ani tanjesc după o relatie, daca mai astept cativa ani innebunesc!"
Cum spuneam, esti disperat. Nici tiristele din parcari nu accepta disperatii. Revino-ti, relatiile nu sunt o necesitate, sunt ceva "extra", si apar atunci cand exista compatibilitate si disponibilitate. Cu toate ca populatia e numeroasa, pana cand te sincronizezi macar 70% cu o persoana de sex opus, dureaza foarte mult. Nu orice domnisoara e disponibila, poate are pe cineva, poate nu vrea relatii o perioada, poate are niste defecte cu care nu ar fi ok intr-o relatie, etc. Indreapta-ti atentia spre altceva, ca nu esti batran.

"Eu ma gândeam să merg după ea la Iași ca nu e asa departe!"
Adica era o relatie la distanta? Si "v-ati despartit"?! S-ar putea sa ai nevoie de un psiholog, care sa te ajute sa regandesti tot ritualul asta de imperechere, pentru ca tu l-ai inteles absolut gresit.

| cristimihailov a răspuns:

Stai linistit. Soarta e a ta. Nimeni nu ti-o poate lua. E un dar.

| Panamax a răspuns:

Deja a doua relatie a durat mai mult.Este un progres.

| alexalx1234 a răspuns:

Lasa-le naibii de fete. Stiu doar sa se joace cu sentimentele altora. Generatia asta de fete e vai de mama ei. Mai mult ca sigur avea deja un iubit cand vorbeai cu ea. Nu iti mai bate capul cu ele ca mai rau iti faci

| AnastasiaK a răspuns (pentru alexalx1234):

Cand baietii sunt niste fraieri, sunt fetele de vina ca nu-i vor sau cum? laughing

| alexalx1234 a răspuns (pentru AnastasiaK):

Deci voi nu sunteti fraiere nu? Sunteti toate perfecte, fara absolut niciun defect

| AnastasiaK a răspuns (pentru alexalx1234):

Nu. Dar cand ai relatii de 5 respectiv 6 zile si vii sa-ti plangi de mila pe TPU, asta spune multe despre tine (adica despre el). Iar apoi cand vii sa te iei de o intreaga generatie doar pentru ca nu ai fost tu in stare sa ai acces la unele misto si ai umblat cu unele vai de ele (cine se aseamana se aduna, right?) asta spune multe despre tine (acum chiar ma refer la tine). Normal ca va loviti numai de alea naspa... cele bune stau cu barbatii misto, nu umbla cu oricine.

| ForeverAlone97 a răspuns (pentru alexalx1234):

Nu-ti mai bate capul cu toate retardatele.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dă-l încolo de primul sărut! De ce sa mergi după aia la Iași dacă v-ați despărțit, ca să ce?

| nyoentox2002 explică (pentru anonim_4396):

Pai cand eram cu ea in relatie voiam sa merg in Iasi dupa ea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai bine o relație reușită decât 10 eșuate. Azi e la modă cantitatea, nu calitatea. Stai liniștit, e vreme destulă. Faza cu primul sărut deja îi o prostie devenită fenomen, nu te mai gândi la asta.

| edit28 a răspuns:

Urmeaza o cariera, fa ce-ti place si iubirea va veni de la sine; degeaba o fugaresti. Ce ai avut tu n-au fost relatii daca nu au durat nici macar o saptamana si doar ati vorbit.

O relatie pe internet, de la distanta, poate functiona daca aveti ceva concret in comun si va place sa vorbiti des unul cu altul. Testul final va fi cand va intalniti insa.

| Gabigabyi a răspuns:

Nu esti un avort eșuat. Se va rezolva tot daca te ambitionezi.