| maria1992 a întrebat:

am revenit pe site:X am si eu 2 intrebari legate de ingrijirea tenului. prima : in general pot spune ca nu am probleme cu cosurile, iar cand imi apar, imi apar doar pe obraji. problema este ca dupa disparitia lor imi raman niste urme rosii timp de cateva saptamani. nu e observa tare dar e destul de neplacut:-s... iar a 2-a este faptul ca am tenul f gras. mai ales dimineata, cand ma trezesc se vede foarte tare. dupa ce ma spal pe fața vreo jumatate de ora-o ora este ok, mat, dar apoi incepe din nou sa luceasca f tare. poate ma puteti ajuta cu ceva sfaturi, produse de cumparat sau creme de facut in casa... multumesc mult kiss

4 răspunsuri:
soothe
| soothe a răspuns:

Problema cu tenul gras este de la alimentatie si metabolism. Probabil stii, ca pe fata se vede cam cum functioneaza intreg organismul. Cum tu esti cel mai bun doctor pentru tine; stii ce puncte sensibile ai si modifici stilul de viata pe ici pe colo, prin punctele esentiale. Sunt probabail si schimbari hormonale legate de varsta sau (iarasi ) de stil de viata (birth control pills). Urmele rosii sunt proprii procesului de regenerare a tenului in punctele de microinfectie ale cosurilor. Oricum, uite-te si pe linkul asta (l-am sugerat de cateva ori in ultimile 2 saptamani). Multa sanatate!

| Dayana_9364 a răspuns:

Iti recomand Zyneritbig grin

| lost.in.rain a răspuns:

Masti cu albus de ou, miere si tarata. Te ajuta la curatarea eficienta a tenului si este o masca pentru tenul gras.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti recomand o masca de miere și aspirina. Uite : http://www.youtube.com/watch?v=rmv6oEnOJcI&feature=relat ed
Ajuta la dispariția petelor acelea roșii și curata tenul.Controlează și secretiile excesive de sebum deci... e buna încearc-o. Se recomanda sa o aplici data pe săptămâna după ce o aplici, da-te cu o crema hidratanta.