| DeYubit a întrebat:

Salutare, am si eu 15 ani si cunosc o fata de la aata clasa, dar e cu mine in scoala, acum cateva zile i-am dat cerere de prietenie si ca prin magie cineva a facut un cont fake cu numele iei si ii ijura pe toti, acum ea zice ca eu am fost acela care la facut dar nu l-am facut eu.
Mie imi place foarte mult de ea dar nu o cunosc deloc, de cand o stiu doar odata am vorbit cu ea, m-a intrebat ce ora am si eu i-am raspuns doar atat, imi puteti zice cum sa ma impac cu ea si sa am si eu o relatie mai apropiata de cea care vreau eu, totusi as vrea sa stau cu ea.
Cateva raspunsuri? Dau MEGA FUNDA.

2 răspunsuri:
| RainmakerX a răspuns:

Hey! In primul rand explica-i ca nu ai avea niciun motiv sa faci asa ceva. Este absolut ridicol sa creada una ca asta, mai ales ca nu ai nimic cu ea.
Incearca sa-i arati ca nu esti asa. Acum nu are incredere in tine dar daca iti dai cuvantul poti sa o faci sa aiba incredere in tine. Explica-i ca nu aveai niciun motiv sa faci asa ceva.
Dupa ce te iarta poti sa incerci sa fii mai apropiat un pic de ea si sa vorbiti si altceva decat lucruri legate de scoala odata ce deveniti prieteni.
Acum insa trebuie sa-i explici ca nu ai fost tu acela si ca tu chiar ai fost fericit cand ti-a acceptat cererea de prietenie. Este absurd sa crezi ca cineva relativ necunoscut ti-ar putea face ceva atat de crud, chiar si involuntar. O sa inteleaga ca a gresit si o sa fie chiar ea mai apropiata de tine in semn de scuze.

| good2answer a răspuns:

Sincer, nu te crede pentru ca nu te cunoaste inca. Tu fa-ti datoria si spune-i ca nu ai de ce sa-i faci un cont fals, caci oricum nu e asa de importanta. Daca devii un catelus scuzabil, nu te va baga in seama. Sa pari dur cand te duci ca si cum tu esti jignit ca ea e in stare sa te acuze de asa ceva. O sa vezi ca o sa-ti ceara scuze pentru ca a indraznit sa te acuze. Iar dupa aceea, poti folosi greseala ei, ca o scuza pentru a iesi la o plimbare in oras. Bafta omule.