| ValyComan a întrebat:

Salutare. De Luni mă duc la sală. Eu mănânc doar de 3 ori pe zi. Vreau să știu...trebuie să iau batoane sau proteine dacă mănânc doar 3 mese pe zi? Sunt începăto!

Răspuns Câştigător
| Cosmin86 a răspuns:

Ca incepator o sa progresezi oricum din cauza ca nu esti obisnuit cu efortul.

Mai tarziu da, o sa trebuiasca 5-6 mese pe zi + suplimente si nu doar proteine, ci si creatina, amino, glutamina, etc.

| ValyComan explică (pentru Cosmin86):

Mersi frumos de sfat Cosmin, văd că ești foarte experimentat în sportul ăsta, bravo ție! Mersii!

| Cosmin86 a răspuns (pentru ValyComan):

Da, e hobby-ul meu favorit. Asta, kickboxing si skandenberg ( bine, skandenberg fac si competitional ).

Si vezi si ce mananci la alea 3 mese, daca mananci salate si supe, sunt degeaba.

3 răspunsuri:
| daassh a răspuns:

Alimentatia trebuie sa fie cea mai buna, suplimentatia la fel trebuie sa fie cea mai buna, totul trebuie sa fie la superlativ ca sa poti acumula masa musculara.Succes!