| paul999 a întrebat:

Salutare imi puteti zice cum intru sa bootez? am windows 7 ultimate 64 bit si nici cum nu ma lasa sa bootez ce sa fac?

4 răspunsuri:
| JASMYNA88 a răspuns:

Cand aprinzi calculatorul iti va aparea un mesaj undeva(ori in josul ecranul, ori altundeva amplasat) sa apesi f12 for boot menu. adica apesi f12 si te va baga in BIOS. de acolo alegi sa iti booteze de pe cd/dvd ce ai. nu iti booteaza pentru ca primul lucru care il citeste este hard diskul si nu cd/dvd(asa ai setat din BIOS). daca mai ai nelamuriri contacteaza-ma

| paul999 explică (pentru JASMYNA88):

Am facut cum ai zis si nici acum nu am putut boota am dat DEL si F11(ca mie asa imi apare) si nici cum! alte sfaturi mai ai?

| JASMYNA88 a răspuns (pentru paul999):

Nici un del si f11...f12...sa intrii in bios(e universal) si acolo te duci la meniul boot, scrie sus, si alegi dvd. nu are cum sa nu meargabig grin sau stay ca dau un restart sa vadlaughing)

| JASMYNA88 a răspuns (pentru paul999):

Pf! pai eu stiu ca f12 trebuie dat, nu f11, ca asta te baga direct unde trrebuia f12, si alegi dvd...u ce vrei sa faci? sa reinstalezi windows