| MihaiPescaru a întrebat:

Salutare toata lumea. Am un calculator nici vechi dar nici nou si am vrut sa-l pun in functiune, Cand am cuplat cablul pentru monitor (sa-mi dea semnal in monitor) nu a dat....am schimbat de 3 placa video si tot nimic + ca l-am cuplat si in cea integrata. Precizez ca monitorul nu are nici un defect deoarece am facut si cu alte monitoare.

Răspuns Câştigător
| liviu890 a răspuns:

Daca ai zis ca ai schimbat placa video de 3 ori si tot nu a mers, s-ar putea sa fie de la placa de baza!

| MihaiPescaru explică (pentru liviu890):

Iti multumesc pentru raspunsuri...

3 răspunsuri:
| liviu890 a răspuns:

S-ar putea sa fie din setarile monitorului... Are cablu DVI, HDMI si VGA? depinde ce cablu ai bagat in el.

| MihaiPescaru explică (pentru liviu890):

Nu este nici-o setare din monitor deoarece am incercat si cu alte monitoare (sa fac legatura cu calculatorul). Are cablu VGA