| JoNyOn a întrebat:

Aseara cand ma jucam monitorul nu a mai afisat semnal video dintr-o data.Am scos placa video si am pus-o pe cea integrata si tot la fel face.Cand incerc sa aprind PC nu afiseaza semnal la monitor si nici nu se aude vreun beep.Am schimbat si cablul vga.
Aveti idee ce componente e defecta si daca pot incerca ceva?

4 răspunsuri:
| EnvyU a răspuns:

Monitorul are putere? adica se aprinde un beculet si sta aprins? ca daca nu inseamna ca s-au dus cativa condensatori.

| BigG a răspuns:

Scoate memoria Ram si daca nici atunci nu auzi beep-uri de eroare ti s-a stricat placa de baza.

| JoNyOn explică (pentru BigG):

Si daca se aud beepuri ce altceva poate fi?

| BigG a răspuns (pentru JoNyOn):

Pai cred ca ventilatorul la Procesorul funtioneaza deci sursa ii buna, si pe monitor scrie ca nu are semnal