| Modestus a întrebat:

Am cunoscut o fata intr-o excursie de la scoala noastra. Chiar nu o cunosteam deloc, iar in excursie mi s-a parut frumoasa si este si inteligenta, dar nu prea am vorbit nimic atunci.
Ne-am intalnit pe facebook, am acceptat cererea de prietenie si am inceput sa vorbim asa mult si bine. Acum vorbim in fiecare zi pe facebook, desi nu eram un mare facebook-ist laughing glumesc si am iesit si odata pe afara cu ea. Este o fata de treaba si ne intelegem de minune. Treaba e ca nu stie ca o plac. Ce ar trebui sa fac ca sa ma placa? Eu sunt putin mai plinut, dar nu o afecteaza cu nimic, pentru ca am discutat. Iar atunci cand imi spune ceva la ureche, se apropie foarte mult de mine. >: Dar chiar imi doresc sa ma placa pentru ca am avut o experienta neplacuta cu alta fata si nu vreau sa se repete. Eu am 13, ea are 12. Ce ar trebui sa fac ca sa ma placa si cum ii pot spune asta?

Răspuns Câştigător
| StefanChriss a răspuns:

Pai in primul rand sunteti amandoi cam mici laughing Incep si eu "pe vremea mea copii de 12-14 ani nu aveau relatii, se jucau" laughing anyway daca va intelegeti asa de bine, iar tu o placi, cel mai probabil si ea te place deja, pentru ca intr-o relatie de amicitie fata-baiat, de obicei ori se plac amandoi, ori nu simte niciunul nimic pentru celaltalt. Prin urmare poti sta linistit, fata deja te place, ar trebui doar sa faci public ceea ce simti pentru ea, in sensul ca trebuie sa i-o spui (nu sa postezi asta pe facebook) laughing Bafta big grin

4 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Daca spui ca ea este si inteligenta, atunci sansele tale sunt nule.

| Modestus explică (pentru neutrino):

Vrei sa spui ca o fata inteligenta nu poate sa placa pe cineva?

Răspuns utilizator avertizat