| rocssu a întrebat:

Ce e de facut atunci cand esti indragostita de o persoana, dar iti spune sa nu te indragostesti de el...si dupa cateva zile il intrebi daca e indragostit si spune ca da. Faza e ca ne'am intalnit, am povestit, pe facebook vorbim in fiecare zi si ne intelegem super bine, sunt indragostita de el si el stie treaba asta, si vorbim in continuare. ce e de facut?

Răspuns Câştigător
| KristenRichardson a răspuns:

Eu cred că un om poate să se îndrăgostească brusc, însă dacă el este îndrăgostit ar trebui să recurgă la fapte, nu doar te iubesc pe facebook.Tu ar trebui să-l întrebi dacă cu adevărat simte ceva pentru, sa fie sincer, fiindcă nimeni nu ar vrea să fie folosit de persoana de care e îndrăgostit.Fii blîndă cu el şi feminină, ia seama, există mincinoşi.Baftă şi multă îndrăzneală, eu m-aş bucura să fie adevărate sentimentele lui pentru tine!

6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Omul e nehotarat sau hotarat? poate nu vrea o relatie eu stiu, dar de curiozitae dragostea tine cateva zile? atunci e atractie atat, ea vezi chiar il iubesti?

| rocssu explică (pentru RAY):

Pai vorbim de ceva timp pe net...si ne'am intalnit, am povestit ca prietenii, dar eu m-am indragostit de el, si e dificil stiind ca el mi-a spus asta acum ceva vreme,, sa nu te indragostesti de mine ca nu vreau sa te dezamagesc''... sa inteleg ca nu ii plac, dar cu toate astea inca ne intalnim si vorbim zilnic

| Broadband a răspuns (pentru rocssu):

Posibil ca e o persoana care nu pune suflet pana la capat si trece usor de la starea de iubire la "nu mai simt nimic" probabil ca de aia te-a atentionat sa nu te indragostesti de el ca apoi el se va schimba si tu indragostita vei suferii happy

| RAY a răspuns (pentru rocssu):

Stai putin ca si eu sunt in situatia asta, nu e vorba ca nu te place dar omul nu e pregatit de o relatie, e dezamagit sau el insuti se cunoaste mai bine cum e

| Doub a răspuns:

Îi spui să se hotărască mai repede.

| SergiuBoss11 a răspuns:

Iti folosesti senzualitatea feminina si-l faci sa spuna daca te iubeste sau nu. Daca sta toata ziua cu tine, te place sigur.