| Cring_Dorian_1998 a întrebat:

Salutare TPU,

De aproximativ o luna am o problema destul de grava... Eu de obicei învatam foarte bine, eram mereu primul din clasa.
Dar de ceva timp nu ma mai pot concentra pe invatat...sad
Sunt constient ca trebuie sa invat lectiile, dar efectiv nu pot, dupa ce ma apuc imediat ma iau cu altele. Citesc doua randuri, dupa mă mai plimb prin casa, sau imi gasesc tot felul de preocupari, numai sa nu aiba legatura cu scoala.
Mentionez ca am 13 ani si sunt in clasa a 7-a.
Multumesc anticipat pentru ajutor si va rog sa luati in serios intrebarea mea!

P.S:Sper ca este buna categoria!

1 răspuns:
| danay72 a răspuns:

Fii mai bine organizat si incearca sa inveti intr-o camera unde este liniste si nu ai distrageri.Priveste pozitiv ceea ce inveti, adica cu cat inveti mai repede cu atat ai mai mult timp.