| anonim_4396 a întrebat:

In urma cu aproape doua saptamani, m-am operat de varicocel si lucrurile par bune deocamdata, nu mai am dureri, nu mai mi-se umfla cum mi-se umfla, nu mai mi-se lasa in jos cum mi-se lasa si vena cu probleme incepe sa-si revina la normal, mentionez ca am avut varicocel de gradul 2. As vrea sa stiu la voi cum au decurs lucrurile dupa operatie? V-ati facut bine? Mai aveti vreo problema? Ma refer la cei care s-au operat de aceasta afectiune. Multumesc. FUNDA!

Răspuns Câştigător
| samiZiciPompier a răspuns:

Eu nu mai am nicio problema. Am si uitat ca am facut-o. Dar de ce te-ai operat? Ti-era sa nu ajungi infertil?

| anonim_4396 explică (pentru samiZiciPompier):

Am fost la un medic specialist, recomandat de o ruda de-a mea, mi-a spus ca trebuie sa ma operez ca sa nu-mi pierd testiculul in timp. Nu-mi era de asta, plus ca aveam afectiunea doar la un singur testicul, doar ca nu puteam sta asa cu dureri si sa astept sa se agraveze. Iti multumesc mult pentru raspuns!

| samiZiciPompier a răspuns (pentru anonim_4396):

Si eu tot de durere m-am operat. Doctorul imi zicea ca in timp testiculul o sa ajunga sa nu mai 'functioneze' bine dpdv al fertilitatii. In trei luni eram complet recuperat, puteam face sport deja.

| anonim_4396 explică (pentru samiZiciPompier):

Multumesc mult de tot pentru tot ce mi-ati spus! happy

4 răspunsuri:
| samiZiciPompier a răspuns:

N-ai pentru ce