| seby15 a întrebat:

Am fost operat in urma cu 5 zile de varicocel la testicolul stang.Tin sa precizez ca inainte de a ma opera nu simteam absolut nici o durere. Dupa 5 zile de la operatie mai simt dureri minime in zona operatiei, cand stau pe scaun sau in picioare mult.
1)este normal sa ma mai doara inca operatia dupa 5 zile?
2)exista vreun pericol sa nu mai pot face copii?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Este normală acea durere (poate persista până la 7-10 de zile dacă nu este o durere violentă, în caz contrar vorbim de o infecție și trebuie intervenit), poți avea și copii.
Sănătate!
Pa, pa.

3 răspunsuri:
| Cocochannel a răspuns:

E normal sa simti durere-de n-ai simti ar fi fost o problema.Gandeste-te ca e totusi o taietura acolo.
Sigur ca vei putea avea copii.
Multa sanatate!

| AnnielaIoana a răspuns:

1)Durerea este absolut normala, insa poti ruga medicul de famile sau pe cel care te-a operat sa-ti prescrie un antiinflamator.
2)Da poti face copii

| seby15 explică:

Va multumesc pentru raspunsurile acordate!